Podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii. Jak zrobić to we właściwy sposób?

Podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii - piękny gest, który coraz częściej spotyka się na uroczystościach okolicznościowych, w tym właśnie z okazji I Komunii Świętej. Dowiedz się, jak się do tego przygotować.

Podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii — czy to dobry pomysł?

Podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii to bardzo ładny gest. Warto jest doceniać osoby, których obecność ma dla nas znaczenie, a takimi niewątpliwie są chrzestni. Wybiera się ich dlatego, że cenimy ich i kochamy. Taki drobny, a jednak mający znaczenie gest, sprawi, że będzie im bardzo przyjemnie i zachowają miłe wspomnienia z I Komunii Świętej swojego chrześniaka. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, bądź choćby dodatkowym czasem, który wymaga przygotowania takich podziękowań, ale warto to zrobić.

Podziękowania dla matki chrzestnej — Komunia Święta i prezenty nie tylko dla dziecka

Jednym z nowych trendów są podziękowania dla matki chrzestnej. Komunia Święta to bardzo ważny dzień nie tylko dla samego dziecka i jego rodziców, ale de facto dla całej rodziny, a nawet całej społeczności katolickiej. Dlatego tego dnia chcemy się otaczać osobami, z którymi łączy się nasze życie oraz takimi, które są dobre i serdeczne. Warto jest docenić ich obecność i wsparcie w naszym życiu i w tym wyjątkowym dniu. Dlatego też podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii zasługują na zdecydowaną aprobatę.

Zobacz wideo Co dostawaliśmy na komunię? Co stało się z pieniędzmi z komunii? Jakie teraz daje się prezenty? [SONDA]

Jak można wyrazić wdzięczność? Można podarować np. piękną świeczkę z naklejką "dziękuję", ciasteczko lub cukierek opakowany w papier z odpowiednim napisem, czy też np. dyplom z dłuższą dedykacją i zdjęciem. Wśród takich podarunków może też się znaleźć maleńka szkatułka, która oprócz tego, że będzie podziękowaniem, będzie też użyteczna, a więc na długo pozostanie z obdarowaną ciocią. Podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii mogą też znaleźć wyraz w podarowaniu albumu ze zdjęciami z tej ważnej uroczystości. Oczywiście do środka, włożona może zostać stosowna dedykacja. Warto taki prezent zamówić u osób zajmujących się rękodziełem, by był jeszcze bardziej unikatowy.

Podziękowania dla ojca chrzestnego a Komunia Święta — jak wyrazić wdzięczność?

Podobnie jak w przypadku matki chrzestnej, tak i tu dobrym pomysłem są podziękowania dla ojca chrzestnego. Komunia Święta jest bowiem bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny, a do niej przecież zaliczamy chrzestnych niezależnie od tego, czy są z dzieckiem spokrewnieni, czy nie. Można więc wdzięczność wyrazić drobnym upominkiem, np. w postaci grawerowanego magnesu, breloka do kluczy z dedykacją czy pięknego dyplomu ze zdjęciem chrześniaka. Drobny gest, który ma duże znaczenie sentymentalne i na pewno zostanie doceniony, a przede wszystkim pozytywnie zapamiętany. Podziękowania dla rodziców chrzestnych po komunii są więc wyrazem nie tylko kurtuazji i szacunku, a pokazują, że ich obecność jest dla nas ważna. I Komunia Święta to dzień, który powinien kojarzyć się wyłącznie z pozytywnymi emocjami nie tylko dziecku, ale i rodzinie.

Zobacz też: Sukienka na komunię to spełnienie marzeń wielu dziewczynek. Jaką wybrać?

Więcej o: