Kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2023? Ostatnia szansa, by zawalczyć o czerwony pasek

Kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2023? To pytanie ostatnio pojawia się dość często, a to głównie dlatego, że za dwa miesiące uczniowie pożegnają się z murami szkoły i rozpoczną upragnione wakacje. Jednak, do kiedy mają oni możliwość poprawy ocen, by otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem? Wyjaśniamy szczegóły.

Kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2023? Jest to temat, który ostatnimi czasu interesuje wszystkich uczniów. Szukają oni odpowiedzi w internecie, sprawdzając, nie tylko to ile dni zostało do wakacji, ale przede wszystkim ile mają jeszcze czasu, aby powalczyć o jak najlepsze oceny na świadectwie. Przed niektórymi ostatni bój - mają jeszcze chwilę, aby zawalczyć o czerwony pasek. Jednak radzimy nie odkładać tego na później. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy są wystawiane oceny na koniec roku 2023?

Temat wakacji, zakończenia roku szkolnego, a przede wszystkim terminu wystawiania ocen końcowo rocznych jest sprawą, która zaprząta głowy wszystkich uczniów. Nic dziwnego, bo upragnione wakacje są już tuż za rogiem. Do końca szkoły pozostało raptem jedynie 45 dni (bez weekendów 33 dni), a to oznacza, że za mniej niż miesiąc, wszystkie oceny powinny być już wystawione. Pozostało naprawdę mało czasu na poprawę. Tutaj należy zaznaczyć, że termin ten zależny jest od zwołania rady pedagogicznej, a to już jest kwestią indywidualną każdej szkoły. Co do zasady stopnie powinny być wstępnie wystawione już do końca maja (lub nieco wcześniej), a ostateczne oceny, które powędrują na świadectwo, do połowy czerwca.

Zakończenie drugiego semestru, a więc także całego roku szkolnego 2022/2023 przypada na piątek 23 czerwca. Do tego czasu muszą być wystawione już wszystkie oceny, ale oczywiście w praktyce uczniowie znają je już znacznie wcześniej.

O swoich proponowanych ocenach dowiadują się zwykle jeszcze w maju, aby mieć czas na ewentualne poprawy i zdobycie lepszych ocen. To oznacza, że w zasadzie już teraz powinni się oni powalczyć o swój wynik.

Więcej o: