Matura z matematyki 2023. Uczniowie przerażeni. "Miałam korki od września i boję się zawieść mamę"

W poniedziałek 8 maja maturzyści podejdą do egzaminu z matematyki. Wielu przyznaje, że to właśnie tego testu najbardziej się obawia. "Czuję, że nic nie umiem. Mimo że uczyłam się dużo, chodziłam na korepetycje i naprawdę się starałam" - twierdzą zdający.

Trwają matury. W tym roku podejdzie do nich 270 tysięcy maturzystów (160 tys. absolwentów liceów i 120 tys. absolwentów techników). W pierwszej kolejności, bo w czwartek 4 maja zdający zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Z kolei następnego dnia, w piątek 5 maja czekał ich egzamin z języków obcych nowożytnych. Większość osób wybrała język angielski. W poniedziałek 8 maja o godzinie 9:00 rozpocznie się ostatni obowiązkowy egzamin.

Matura z matematyki 2023

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Po porodzie jej uda powiększyły się trzykrotnie Urodziła ośmioro dzieci, a jej uda trzykrotnie zwiększyły swój rozmiar. Operacja dała nieziemski efekt

Zobacz wideo Joanna Krupa o byciu mamą pracującą: Łatwo to pogodzić

Mowa tu o matematyce, określanej jako królowa nauk. Od wielu lat to właśnie ten przedmiot jest prawdziwą piętą achillesową uczniów, którzy zgodnie przyznają, że matura z niego jest naprawdę trudna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się korepetycje, o czym świadczą posty uczniów pisane na Twitterze. Wiele osób przyznaje, że mimo regularnego rozwiązywania zadań, to właśnie matematyka sprawia im największy problem.

"Jezu, nawet nie macie pojęcia jak ja się boję tej matury z matematyki. Miałam korki od września i boję się zawieść siebie, mamę i panią od korków", "Żadnej matury nie boję się tak jak tej", "Dlaczego matura z matematyki musi być obowiązkowa? Byłoby łatwiej gdyby nie była...", "Czuję, że nic nie umiem. Mimo że uczyłam się dużo, chodziłam na korepetycje i naprawdę się starałam to jak widzę, jak podnieśli poziom naszych matur czarno to widzę" - piszą maturzyści.

Należy zaznaczyć, że aby zdać maturę z matematyki, należy zdobyć 30 procent punktów możliwych do zdobycia. Wyniki będą jednak brane pod uwagę w procesie aplikacji na studia, dlatego zdającym szczególnie zależy, aby były jak najwyższe. Przypominamy, że egzaminy maturalne potrwają do 23 maja. Wyniki matur 2023 zostaną opublikowane online w systemie ZIU w piątek 7 lipca 2023 roku o godzinie 8:30.

imię dla dziewczynki (zdjęcie ilustracyjne) Przywołuje skojarzenia z zakonnicą. To imię nadano tylko 3 razy

Więcej o: