Matura 2023. Tych przedmiotów nie można zabrać na egzamin z matematyki. Wielu wciąż popełnia ten błąd

Dziś maturzyści po raz kolejny zasiądą w ławkach, by napisać egzamin dojrzałości. Tym razem zmierzą się z zadaniami matematycznymi na poziomie podstawowym.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W poniedziałek 8 maja przypada kolejny dzień matur. Trzeciego dnia egzaminów młodzież o godz. 9.00 zmierzy się z egzaminem z matematyki na poziomie podstawowym. Uczniowie często nie są pewni, co mogą mieć ze sobą podczas pisania, a czego nie wolno im wnosić na salę.

Zobacz wideo Jakie panują emocje po maturze z języka polskiego? [SONDA]

Centralna Komisja Egzaminacyjna pozwala zabrać na salę egzaminacyjną (podczas matury z matematyki): dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający tożsamość piszącego, linijkę, kalkulator (prosty i nie może być w telefonie), cyrkiel, długopis z czarnym tuszem (a najlepiej kilka sztuk, na wypadek, gdyby się jakiś wypisał).

Tak kiedyś wyglądała matura Tak kiedyś wyglądały matury. Perfekcyjna łacina i czepek na głowie

Osoby, które są chore (i mają zaświadczenie lekarskie) mogą w trakcie matury korzystać z zalecanego sprzętu medycznego oraz leków.

W tym roku tak samo, jak podczas poprzednich matur, szkoła zapewnia piszącym tablice matematyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, które zawierają wybrane wzory.

Jakie przybory zabrać ze sobą na maturę z matematyki?Jakie przybory zabrać ze sobą na maturę z matematyki? Fot. Jakub Ociepa / Agencja Wyborcza.pl

Tego mieć przy sobie nie można

Uczniowie muszą mieć świadomość, że wielu przedmiotów nie mogą mieć przy sobie w trakcie matury. Na pewno nie wolno zabierać, a tym bardziej używać, telefonów komórkowych, ani jakiegokolwiek innego sprzętu elektronicznego.

Młodzież nie może też mieć przy sobie żadnych maskotek czy figurek, które niegdyś przynosiły na szczęście. Obecnie muszą więc "działać" na odległość. Jest także zakaz przynoszenia jedzenia i napojów (poza wodą), torebek oraz plecaków.

Egzamin maturalny (zdjęcie ilustracyjne) Ile dni trwają matury? Niektóży muszą poczekać jeszcze na wakacje

Co warto wiedzieć o egzaminie z matematyki?

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz. 9.00 i potrwa 180 minut. Wyniki zostaną ogłoszone 7 lipca w godz. 8.00-10.00.

Więcej o: