Fryzury na komunię z wiankiem, czyli jak uczesać dziewczynkę w ten wyjątkowy dzień?

Fryzury na komunię z wiankiem to klasyka wśród komunijnych uczesań. W zależności od długości i gęstości włosów dziewczynki można wyczarować wyjątkowe uczesania, które będą odpowiednie na tak wyjątkową okazję.

Fryzury na komunię z wiankiem — jak je dobrać?

Fryzury na komunię z wiankiem powinny być przemyślane i zaplanowane w taki sposób, by podkreślały subtelną, dziewczęcą urodę, a zarazem nie utrudniały założenia wianka. Co prawda w dzisiejszych czasach słowo "wianek" niekoniecznie oznacza okrągłą obręcz plecioną z kwiatów, a czasem jest to tylko stroik na grzebieniu, który wpinany jest we włosy. Jeśli dziewczynka będzie miała upiętą z włosów misterną konstrukcję, to sam wianek musi być wówczas dobrany w taki sposób, by nie obciążać jej i nie zniszczyć. Może się też zdarzyć, że uczesanie dopasowane jest do kształtu wianka. Ważne jednak, by starania o wygląd nie przyćmiły znaczenia tej uroczystości.

Jakie są przykłady klasycznego uczesania komunijnego z wiankiem?

Najbardziej tradycyjne i jednocześnie tak samo piękne jak np. skomplikowany kok, będzie uczesanie komunijne z wiankiem na rozpuszczonych włosach. Można je lekko zakręcić czy pofalować, by spływające z tyłu wstążeczki i ewentualne drobne girlandy kwiatów się w nie wplatały. Taka prosta fryzura dodaje dziewczęcości i lekkości, a długość włosów nie ma znaczenia.

 

Nie jest też konieczna wizyta u fryzjera. Kolejną tradycyjną fryzurą będzie warkocz dobierany wokół głowy, który może być jednocześnie miejscem, w który dopięty będzie wianek. Niejako głowę dziewczynki otaczać będą wówczas dwa wianki — oczywiście o ile włosy są na tyle długie. Można też długie i proste włosy zebrać na karku i upiąć, a wypływające ze spięcia kosmyki, zakręcić lub pofalować.

 

Nowoczesna fryzura do wianka komunijnego, czyli inne spojrzenie na sam wianek

Aktualnie pojawia się wiele nowych inspiracji, z których można czerpać, by fryzura do wianka komunijnego wyglądała pięknie. Wianki same w sobie niekoniecznie muszą być tylko białe — mogą być też z żywych kwiatów, których kolorystyka może być różna, np. pastelowe, jasne barwy złamane zielonymi dodatkami. Oprócz tego innym, ciekawym pomysłem jest de facto brak wianka, a tylko np. mały stroik wpięty w kok lub inne misterne uczesanie. Nie mniej pięknie i równie ciekawie wygląda wpięcie tylko pojedynczych, drobnych kwiatuszków w warkocz lub inną fryzurę. Wówczas same włosy stają się elementem wianka, a dziewczynka wygląda jak leśny elf. Warkocze takie nie muszą być ciasno upięte — mogą mieć celowo puszczone niesforne kosmyki, które wprowadzać będą kontrolowany nieład we fryzurze.

Zobacz wideo Jakie prezenty daje się dziś na komunię? [SONDA]

Fryzura komunijna i wianek — czy muszą być zamówione w salonach?

Oczywiście, że nie. Zarówno jedno jak i drugie może być wykonane samodzielnie, zwłaszcza jeśli lubi się takie rzeczy robić i ma się na nie pomysł. Można przy okazji nabyć nowe umiejętności, które sprawią, że zarówno fryzura komunijna i wianek będą wyjątkowe. Co więcej — dziewczynka też pewnie chętnie weźmie udział w planowaniu uczesania i konstrukcji wianka. Współudział w ich tworzeniu może dostarczyć dodatkowych, niezapomnianych i pozytywnych wrażeń.

Zobacz też: Komunia w domu? Czemu nie! Jak zorganizować niezapomniane przyjęcie?

Więcej o: