Życzenia na komunię. Co powiedzieć i napisać, by wyrazić jak najwięcej?

Życzenia na komunię: co napisać na kartce komunijnej? Jak wyrazić swoje myśli w prostych, a jednocześnie trafnych słowach? Skorzystaj z gotowych podpowiedzi.

Życzenia na komunię, czyli ważny element tej wyjątkowej uroczystości

Życzenia na komunię to coś absolutnie jedynego w swoim rodzaju, bo takie święto dziecko ma raz w życiu. Dlatego też warto je przemyśleć i postarać się o coś, co zostanie w pamięci na zawsze. Nie można też przesadzić z abstrakcyjnością tekstu. Trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego możliwości poznawcze. Nie powinno się tworzyć tekstu życzeń z myślą, że przecież za parę lat zrozumie, bo za parę lat prawdopodobnie nie wróci pamięcią do tej kartki. Jeśli zaś będzie ona napisana przystępnie, zawsze będzie ją wspominać i być może zachowa na pamiątkę. Życzenia są ważne tu i teraz.

Życzenia na komunię od chrzestnej to jedne z najważniejszych życzeń tego dnia!

Tym bardziej warto je przemyśleć i poszukać inspiracji, a jest ich wiele. Nie tylko zresztą same życzenia są ważne, ale i kartka, na której będą podane. Warto pamiętać, że choć dzień jest uroczysty i wyjątkowy, to jednak sam karnecik nie musi być wyłącznie poważny. Może być z przymrużeniem oka i poczuciem humoru. Taką kartkę można też wykonać samemu lub zamówić u kogoś, kto zajmuje się rękodziełem. Wtedy będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Oczywiście nie ma nic złego w zakupie tych, które dostępne są w kwiaciarniach czy sklepach z upominkami, ale wtedy zawsze istnieje ryzyko, że ktoś jeszcze wręczy podobną. Tymczasem życzenia na komunię od chrzestnej lub chrzestnego dobrze, by się wyróżniały na tle innych, wręczonych tego dnia.

Życzenia na 1 Komunię Świętą — gdzie szukać inspiracji?

Tak naprawdę wszędzie. Najprościej jest to zrobić, przekopując się przez internet, gdzie znajdzie się mnóstwo przykładowych życzeń. Dobrym pomysłem jest też użycie cytatów z literatury, a zwłaszcza z powszechnie znanej klasyki. Nie powinno się jednak wybierać trudnych utworów, których interpretacja nie będzie dla dziecka możliwa. Życzenia na 1 Komunię Świętą można też skonstruować samemu po przeczytaniu wielu przykładowych. Wtedy z łatwością można wybrać, co nam się podoba i pasuje w tym określonym przypadku. Jeśli zaś ktoś posiada lekkość pióra i potrafi sam tworzyć wiersze czy rymowanki, warto takie przygotować samodzielnie na potrzeby życzeń z okazji komunii.

Zobacz wideo Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? [SONDA]

Czy życzenia na pierwszą komunię powinny być poważne?

Poważne tak, ale napisane lekko i przystępnie. Powtórzyć tu warto, że mimo wszystko mamy do czynienia z dzieckiem, które nie do końca rozumie powagę uroczystości. Nie chodzi też o to, by życzenia na pierwszą komunię były tak trudne do zrozumienia. Nie można też przesadzić z patetycznością.

Życzenia na komunię dla dziewczynki — przykłady

Jak już wspomniano, można znaleźć wiele inspiracji, jak napisać życzenia na komunię dla dziewczynki. Dobrze jednak, by nie przepisywać ich dosłownie, bo na taki pomysł może wpaść kilka osób i życzenia takie nie będą już wyjątkowe, jeśli powtórzą się na kilku kartkach. Pamiętać przy tym można, że życzenia nie muszą być ukierunkowane na konkretną płeć dziecka — mają po prostu być pozytywne i szczere. I tak na przykład:

  • W Twym dziewczęcym sercu Jezus i miłość już gości, zatem jest pełne radości. Przyjmij więc życzenia od swoich gości, by w życiu wszystko Ci się spełniało, by Boga w nim nie brakowało, by szczęście Cię nie odstępowało.
  • Przyjmij te życzenia wielu łask Bożych, szczęścia i powodzenia, by miłość Cię nie odstępowała i Bóg prowadził Cię przez życie
  • Z okazji przyjęcia Bożej miłości i płynącej z tego radości, że teraz jesteś bliżej Pana przez niego kochana od nas samych szczęśliwości i dobro niech na zawsze wokół Ciebie gości.

Życzenia na komunię dla chłopca — jak napisać?

Życzenia na komunię dla chłopca nie muszą się różnić od tych dedykowanych dla dziewczynek, o ile z ich treści nie wynika, że są z jakiegoś powodu skierowane do młodych kobiet. Powinny być uniwersalne, ponieważ tego dnia nie płeć ma znaczenie, a samo święto. Jest ono tak samo ważne dla chłopców i dziewczynek i nie powinno się ich różnicować. 

Zobacz też: Ile na komunię 2023? Stawki wyższe niż przed rokiem. Ale ekspertka od savoir-vivre studzi nadzieje

Więcej o: