Michał Żebrowski zdradził imię córki. Ma korzenie katolickie. "Nosi w sobie światło"

Michał Żebrowski i Aleksandra Żebrowska długo trzymali w tajemnicy imię swojej nowo narodzonej córeczki. Aktor w końcu jednak uchylił rąbek tajemnicy i zdradził imię swojego najmłodszego dziecka. Trzeba przyznać, że jest naprawdę piękne i ma wyjątkowe znaczenie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski jakiś czas temu powitali na świecie swoją pierwszą córkę. Ich synowie: Franciszek, Henryk i Feliks będą musieli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, w której obecna będzie także siostra. Już zaledwie kilka dni po rozwiązaniu Żebrowska opublikowała humorystyczne zdjęcie z sali porodowej. Choć para strzeże prywatności dziecka, to czasami pokazuje także kadry związane z rodzicielstwem. Tym razem Żebrowski zdobył się na odważny ruch i zdradził imię swojej córeczki. I trzeba przyznać, że jest bardzo oryginalne. 

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

Michał Żebrowski zdradził imię dziecka. "Niech padnie to wreszcie"

Michał Żebrowski wraz ze swoją żoną są znani z niezwykłej szczerości i naturalności. Chętnie publikują w sieci żartobliwe posty, w których widać, że mają spory dystans do siebie. Niedawno dyrektor  Teatr 6. piętro w rozmowie z Moniką Olejnik podzielił się informacją, w której zdradził imię swojego najmłodszego dziecka. 

Łucja. Niech padnie to imię wreszcie

- powiedział, przy okazji wymieniając  "piątkę swoich dzieci" - 13-letniego Franka, 10-letniego Henryka, 3-letniego Feliksa, Łucję oraz jak zwykle w swoim stylu, dodał, Teatr 6. piętro, którego od 13 lat jest dyrektorem. 

 
 

Znaczenie imienia Łucja

Imię Łucja jest pochodzenia łacińskiego. To ta, która "nosi w sobie światło". Uważa się, że jest dziewczynką narodzoną o wschodzie słońca. To także żeński odpowiednik męskiego imienia Lucjan. Święta Łucja jest szczególnie związana z Kościołem Katolickim. To patronka ślepych oraz opiekunka rolników i szwaczek. Stara legenda chrześcijańska mówi, że św. Łucja w cudowny sposób odzyskała oczy i wzrok.

Łucja rzadko się poddaje i szybko wyciąga wnioski

Łucja to barwna i energiczna osoba, próbująca maksymalnie korzystać z życia. Nie podąża ślepo ani za modą, ani za trendami i nie ulega wpływom. Na próżno namawiać ją do zmiany zdania, jeśli już coś sobie postanowi. Jej znajomi i przyjaciele zawsze mogą liczyć na jej troskę, wsparcie i pomoc. Chociaż czasem ciężko nadążyć za jej zmiennymi nastrojami i emocjami, to ludzie do niej lgną i lubią przebywać w jej towarzystwie. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości. Zdaje się często na własną intuicję, a ta jej nie zawodzi. Nie znosi nudy, więc bywa, że jej dzień jest zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Optymistycznie nastawiona do świata, nawet jeśli nie wszystko idzie po jej myśli. Rzadko się poddaje i szybko wyciąga wnioski, dzięki czemu często dostaje to czego pragnie.

Więcej o: