Koniec roku szkolnego 2023 nadchodzi. Zanim się obejrzysz, przyjdą wakacje. W tym roku szybciej! [TERMINY]

Koniec roku szkolnego 2023 nadchodzi wielkimi krokami. Nieco ponad miesiąc dzieli wszystkich uczniów od upragnionych wakacji, a po drodze jeszcze jeden długi weekend. Oficjalnie na naukę pozostało już tylko 48 dni (bez weekendów jedynie 34 dni). Kolejną dobrą informacją jest to, że w tym roku wakacje przyjdą szybciej. Uczniowie dostaną dodatkowe dni na odpoczynek.

Koniec roku szkolnego 2023 to jeden z ważniejszych tematów wśród uczniów. Z utęsknieniem patrzą oni w kalendarz i wyglądają upragnionych dni wolnych, bez szkoły i nauki. Faktem jest, że o ile maj to wytężony okres pracy jeśli chodzi o naukę w szkole, to w czerwcu, tuż po wystawieniu ocen o nauce już nikt nie myśli. Jednak w tym roku wakacje potrwają wyjątkowo długo. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Serbowie w żałobie po strzelaninie w szkole. Zginęło dziewięć osób, w tym ośmioro dzieci

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koniec roku szkolnego 2023. Lada chwila rozpoczną się wakacje

Do zakończenia roku szkolnego pozostało dokładnie 48 dni, bez weekendów jeszcze mniej, bo jedynie 34 dni. Oznacza to, że za nieco ponad miesiąc, z końcem czerwca, uczniowie odbiorą świadectwa i pożegnają się ze swoją szkołą na dwa długie miesiące. Zakończenie roku zaplanowane zostało na 23 czerwca 2023 roku, a to oznacza, że ostatni szkolny dzwonek wybrzmi dzień wcześniej, niż to było w roku ubiegłym.

Dobrych informacji to jednak nie koniec. W tym roku wakacje potrwają znacznie dłużej. Uczniowie otrzymają dodatkowe dni wolne także we wrześniu, a to za sprawą przesunięcia roku szkolnego.

Powrót do szkolnych ław będzie nie 1 września, a kilka dni później, czyli 4 września. Daje to uczniom dodatkowe trzy dni wolnego. Skąd ta zmiana? Otóż 1 września przypada na piątek, zatem uczniowie nie mieliby lekcji następnego dnia po rozpoczęciu roku, a dopiero po weekendzie. To długa przerwa. Toteż w Ministerstwie podjęto decyzję o przełożeniu rozpoczęcia na poniedziałek 4 września

- pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Więcej o: