Do kiedy wniosek 500 plus? Spóźnialscy na pieniądze będą musieli poczekać nieco dłużej

Do kiedy wniosek 500 plus? Z początkiem lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych aktywował możliwość złożenia wniosku o wypłatę świadczenia. Ci rodzice, którym zależało na tym, aby zachować ciągłość wypłat - musieli zrobić to do końca kwietnia. Wniosek złożony w maju będzie obsłużony w późniejszym terminie. Wyjaśniamy szczegóły.

Do kiedy wniosek 500 plus? Wraz z początkiem czerwca 2023 roku rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy jeśli chodzi program Rodzina plus i wypłaty świadczeń. Ma to związek ze zmianą, która weszła w życie w ubiegłym roku. Teraz, aby otrzymać pieniądze na dziecko, należy co roku złożyć nowy wniosek. Rodzice mają na to czas od początku lutego - do końca kwietnia. Wnioski złożone później będą także obsłużone, ale czas na ich realizację nieco się wydłuży.

Zobacz wideo Lidia Popiel o związku z Bogusławem Lindą. Mówi o wolności i zdradzie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy wniosek 500 plus? Lepiej nie czekać na ostatni dzwonek

Do kiedy wniosek 500 plus? To pytanie w ostatnim czasie pojawia się bardzo często, a to ze względu na to, że z początkiem czerwca rozpoczyna się  nowy okres rozliczeniowy. Oznacza to, że wszystkie wnioski o wypłatę pieniędzy do tego czasu powinny być złożone do ZUS. Ci rodzice, którzy zrobili to do końca kwietnia, nie muszą się martwić o ciągłość wypłaty świadczenia. Jednak spóźnialscy będą musieli nieco dłużej poczekać na przelew.

Jak czytamy na stronie zus.pl, gdy rodzice złożą wniosek o wypłatę świadczenia w terminie od 1 do 31 maja 2023 r., to wypłata powinna nastąpić do 31 lipca 2023 r.

Jednak lepiej nie odkładać tego na później, bo złożenie wniosku od 1 do 30 czerwca 2023 r. oznacza, iż ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia 2023 r. Natomiast dla wniosków złożonych w lipcu przewidziano termin wypłaty do 30 września 2023 r., a tych z sierpnia - dopiero do 31 października 2023 r.

Nowy okres rozpocznie się już 1 czerwca 2023 r. i zakończy 31 maja 2024 r. Wniosek o świadczenie składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem:

  • portalu PUE ZUS,
  • aplikacji mZUS,
  • portalu Ministerstwa Rodziny Emp@tia,
  • bankowości elektronicznej.

Wszelkie informacje o tym, czy wniosek został poprawnie złożony, kiedy wpłyną i przede wszystkim, w jakim terminie nastąpi wypłata świadczenia można zweryfikować na portalu PUE ZUS.

ZUS przekazuje wypłaty w 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18,20 oraz 22 dzień miesiąca.

Więcej o:
Copyright © Agora SA