W czarnej rodzinie urodziło się białe dziecko. Rodzice nazwali je "pięknością boga"

W jednym z londyńskich szpitali na świat przyszło dziecko, które zostało nazwane przez rodziców "pięknością boga". Dlaczego? Czarnoskórej parze urodziło się dziecko o białym kolorze skóry.

Zaskakujące narodziny

W 2010 roku na świat przyszła Nmachi Ihegboro. Pisały o niej wszystkie media na całym świecie. Dlaczego? Dziewczynka ma biały kolor skóry. Jej rodzice – ciemny. Czarnoskórzy rodzice byli niemniej zdziwieni od lekarzy odbierających poród. - Nowo narodzona Nmachi Ihegboro zadziwiła lekarzy, którzy stwierdzili, że na pewno nie jest ona albinoską – podawał wówczas brytyjski portal "The Sun".

Zobacz wideo Mówiło się, że gwiazdy robią sobie cesarkę na żądanie, bo w pakiecie mają plastykę brzucha. Lekarz rozwiewa wszelkie wątpliwości

Rodzice nie mogli dojść do siebie

Ojciec dziewczynki, wówczas 44-letni Ben, przyznał, że nie byli w stanie nic zrobić. Po prostu siedzieli i wpatrywali się w nowo narodzoną córkę. Angela komentowała: - Ona jest taka piękna - to cudowne dziecko. Rodzice byli zaskoczeni, wstrząśnięci wręcz, gdy okazało się, jaki kolor skóry ma ich dziecko. - Czy ona na pewno jest moja? – żartował Ben.

Rodzeństwo Nmachi nazwało ją "małym cudem". Natomiast rodzice - "pięknością boga". W ich ojczyźnie, Nigerii, spotyka się przypadki albinosów o niebieskich oczach. Lekarze jednak wykluczyli te cechę o dziewczynki. - Ona nie wygląda jak albinoska. Nie tak jak te dzieci, które widziałem w Nigerii czy w książkach. Po prostu wygląda jak każde inne zdrowe dziecko białych rodziców – mówił Ben.

Lekarz próbowali znaleźć wytłumaczenie. - W mieszanych rasach ludzi skóra dziecka może przybierać lżejszy odcień. Może niekiedy zaskakująco różnić się od skóry rodziców – powiedział profesor Bryan Sykes, dyrektor wydziału Genetyki Człowieka na Uniwersytecie w Oxfordzie. - To może być ten rzadki przypadek, w którym występuje wiele genetycznych mieszanek, jak w populacji afrokaraibskiej - dodał.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.