Kupując je dziecku, ułatwiasz życie porywaczom. Kryminolożka radzi rodzicom. Naklejka na aucie to dopiero początek

Kryminolożka ostrzega wszystkich rodziców. Gadżety z imionami - na przykład plecaki czy czapki - mogą ściągnąć na nasze dzieci wielkie niebezpieczeństwo. Też kupujecie je swoim pociechom?

Plecak z imieniem i naklejka na aucie

Zaginięcia dzieci są wciąż dużym problemem. W Polsce to – według statystyk Komendy Głównej Policji – nawet kilka tysięcy dzieci rocznie. Szacuje się, że aż pięć procent poszukiwanych dzieci znika bez śladu.

Powody zaginięć są różne. Często jest to wynik konfliktu między rodzicami o prawo do sprawowania opieki. Niekiedy jednak nawet wychowujący razem dziecko rodzice przyczyniają się do wystawienia go na wielkie niebezpieczeństwo. Mówi o tym amerykańska kryminolożka i psycholożka Dannah Eve w mediach społecznościowych.

Na TikToku zwraca uwagę na to, co kupują rodzice. Plecaki z naszywkami, podpisane wprasowankami ubrania czy naklejki na aucie – to wszystko ułatwia przestępcom zadanie. - Jeśli twoje dziecko jest w wieku szkolnym i chodzi samo do szkoły lub z niej wraca, plecak lub ubranie podpisane imieniem może spowodować, że jego bezpieczeństwo będzie zagrożone – ostrzega kobieta.

Zobacz wideo Psycholożka i autorka książek zwróciła się do matek "Nie należy zgadzać się na krzywy podział obowiązków". Natalia de Barbaro gościnią Mamy Czas

Niebezpieczne osoby

Gdy do naszego dziecka ktoś zagada po imieniu, od razu wzbudza zaufanie. W końcu zna moje imię! Myśli przeciętny kilkulatek. - Dawanie obcym dostępu do imienia dziecka to coś, czego nigdy nie powinno się robić - tłumaczy kryminolożka. Internauci dziękują jej w komentarzach: - Zastanawiałam się nad tym, by dać dwójce dzieci plecaki z ich imionami. Szczególnie dziewczynce. Ale masz całkowitą rację, - Moja córka nie pozwala mi nawet używać jej prawdziwego imienia publicznie. Używamy pseudonimów – czytamy. A jak postępujecie wy? Kupujecie gadżety z imionami najmłodszych?

Więcej o: