Dni wolne od szkoły 2023. Ważna zmiana dotycząca wakacji. Będą przebiegać inaczej, niż w zeszłym roku

Dni wolne od szkoły 2023 jest jednym z ważniejszych tematów poruszanych przez przemęczonych nauką uczniów, ale także i nauczycieli. Wszyscy z utęsknieniem patrzą na kalendarz, jednak w tym roku czeka ich miła niespodzianka dotycząca wakacji. Będą one przebiegać inaczej. Co się zmieni? Wyjaśniamy.

Dni wolne od szkoły 2023 to fraza, która bardzo często jest wpisywana w wyszukiwarki internetowe. Nic dziwnego, bo po ponad ośmiu miesiącach intensywnej nauki, uczniowie i nauczyciele są już zmęczeni i przeciążeni obowiązkami. Wypatrują chwili wolnego, a ta już niedługo. Przed nimi dwa wolne i długie weekendy, a potem wakacje. W tym roku jednak potrwają znacznie dłużej.

Zobacz wideo System energetyczny nie jest gotowy na energię odnawialną?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły 2023 - na horyzoncie długie weekendy

Dni wolne od szkoły 2023 to przede wszystkim święta, zarówno te państwowe, jak i kościelne, które są wolne od nauki. Przed uczniami dwie takie okazje do świętowania. Za kilka dni rozpocznie się majówka, czyli aż pięć dni wolnego dla każdego ucznia. Po raz ostatni pojawią się w szkole 28 kwietnia, a w jej mury powrócą dopiero 4 maja.

Jednak to nie koniec dobrych informacji. Po weekendzie majowym - czas na długi weekend czerwcowy. Tutaj dzieci i młodzież szkolna będzie mieć do dyspozycji nie pięć, a jedynie cztery dni wolnego. To ze względu na przypadające 8 czerwca święto kościelne Bożego Ciała. Przypada ono w czwartek, jednak decyzją większości szkół również i piątek jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Potem już tylko czas na wakacje.

Wakacje 2023 będą dłuższe

Wakacje 2023, czyli najdłuższa przerwa od szkoły potrwa w tym roku wyjątkowo długo, a to za sprawą przesunięcia rozpoczęcia roku szkolnego. Tegoroczne zakończenie i pożegnanie ze szkołą przypadnie również o jeden dzień wcześniej, niż rok temu. Uczniowie odbiorą swoje świadectwa już 23 czerwca i do szkół powrócą nie 1, a 4 września. Daje to im dodatkowo aż cztery dni wolnego więcej, niż w zeszłym roku. Warto z nich skorzystać. 

Więcej o: