Dni wolne od szkoły. Od przyszłego tygodnia niektórzy uczniowie zyskają aż 10 dni bez nauki [TABELA]

Dni wolne od szkoły, czyli temat, który najbardziej interesuje wszystkich uczniów. Nic dziwnego, bo zmęczeni ciągłymi klasówkami, sprawdzianami i kartkówkami - chcą odpocząć. Dobra informacja jest taka, że za tydzień rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich długi weekend majowy. Jednak to nie koniec, pewna grupa uczniów do szkoły powróci dopiero w drugim tygodniu maja. To oni zyskają aż 10 dni bez nauki.

Dni wolne od szkoły - ta fraza pojawia się dość często ostatnimi czasy wśród wyszukiwani w internecie. Nic dziwnego, po prawie ośmiu miesiącach intensywnej nauki, uczniowie tęsknym wzrokiem patrzą na kalendarz, w poszukiwaniu jakiejkolwiek, ale jednak dłuższej okazji do odpoczynku. Ta już niebawem, jednak niektórzy uczniowie zyskają aż 10 dni bez nauki.

Zobacz wideo Zuzanna Rudzińska-Bluszcz gościnią Zielonego Poranka Gazeta.pl (21.04)

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły - można planować już atrakcje i wyjazdy

Dni wolne od szkoły to temat, który wśród uczniowskich rozmów pojawia się bardzo często. Co prawda nie tak dawno wrócili oni z przerwy wiosennej związanej ze światami wielkanocnymi, a już na horyzoncie maluje się kolejna okazja do lenistwa.

Dla większości uczniów będzie to (łącznie z weekendem) aż pięć dni wolnego, jednak pewna grupa zyska jeszcze dodatkowe dni wolne. To właśnie oni pojawią się w szkole dopiero w drugim tygodniu maja. O jaką grupę chodzi? Oczywiście o uczniów szkół średnich, którzy w tym roku nie przystępują do matury. Ich starsi koledzy w dniach od 4 do 8 maja, będą mierzyć się z egzaminami z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Dyrektorzy placówek korzystają ze swych uprawnień, ogłaszając tzw. dni dyrektorskie dla młodszych uczniów, aby maturzyści mogli w ciszy i spokoju pisać swoje testy.

Graficznie zostało to przedstawione na poniższej ilustracji:

Dni wolne od nauki - majówkaDni wolne od nauki - majówka Fot. grafika Gazeta.pl.

Wakacje - w tym roku będą dłuższe niż zwykle. I to dla wszystkich

Kolejną dobrą informacją odnośnie dni wolnych są wakacje. Te rozpoczynają się już niedługo, bo za jedyne 62 dni (bez weekendów 44 dni).

W tym roku kalendarz jest bardzo łaskawy dla wszystkich uczniów, ponieważ szkoła zakończy się o dzień wcześniej, niż było to rok temu. Rozdanie świadectw odbędzie się już 23 czerwca 2023 roku, a z powrotem do szkół uczniowie nie wrócą 1, a jednak 4 września. Skąd ta zmiana?

1 września przypada na piątek, zatem uczniowie nie mieliby lekcji następnego dnia po rozpoczęciu roku, a dopiero po weekendzie. Toteż w Ministerstwie podjęto decyzję o przełożeniu rozpoczęcia na poniedziałek 4 września. Dzięki temu uczniowie mogą cieszyć się jeszcze z dodatkowych trzech dni wakacji

- pisaliśmy na portalu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA