Dodatkowe dni wolne 2023. Uczniów czeka zaskoczenie. Wakacje nie będą trwać tyle, ile w zeszłym roku

Dodatkowe dni wolne 2023. W tym roku kalendarz jest bardzo łaskawy dla dzieci i młodzieży. Chwilę temu korzystali oni z wolnego w ramach przerwy wiosennej, a już za tydzień czeka ich kolejny długi weekend. Dobrych informacji nie koniec. Tegoroczne wakacje będą znacznie dłuższe niż w latach poprzednich.

Dodatkowe dni wolne 2023 dla uczniów to okazja nie tylko do chwili relaksu, ale przede wszystkim naładowania baterii. Za niedługo rozpoczną się upragnione wakacje, które w tym roku potrwają znacznie dłużej. Jednak zanim to nastąpi, przed dziećmi i młodzieżą jeszcze kilka okazji do świętowania dni bez nauki i szkoły. Przedstawiamy szczegóły.

Zobacz wideo Bieda w Afganistanie zmusza ludzi do żebrania o chleb. Smutne obrazki z życia zwykłych ludzi

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowe dni wolne 2023 - warto sprawdzić kalendarz

Dodatkowe dni wolne 2023 dla uczniów to nie tylko święta i weekendy. Przed nimi naprawdę sporo okazji do odpoczynku. Najwięcej skorzystają na tym uczniowie szkół średnich i podstawowych – to oni już niedługo będą mogli cieszyć się z dodatkowych dni wolnych, jednak zanim to nastąpi – majówka.

W tym roku długi weekend majowy rozpoczyna się już z końcem kwietnia. W połączeniu z weekendem daje to aż pięć dni wolnego, bo uczniowie ze szkołą żegnają się już w piątek 28 kwietnia i ponownie wracają do niej dopiero 4 maja. Jednak nie wszyscy.

Zaraz po majówce rozpoczynają się matury, a to oznacza, że uczniowie młodszych klas szkół średnich mają dodatkowe dni wolne. Oni wrócą do szkół dopiero we wtorek 9 maja, kiedy zakończa się egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych.

Podobnie sytuacja będzie wyglądać z uczniami w szkołach podstawowych, kiedy ich starsi koledzy będą pisać egzamin ósmoklasisty. Oznacza to, że od 23 do 25 maja, uczniowie klas IV, V, VI i VII będą mieli wolne.

Kolejna okazja do świętowania nadejdzie dopiero w czerwcu. Długi weekend powiązany jest z przypadającym na 8 czerwca (czwartek) - katolickim świętem, potocznie nazywanym Bożym Ciałem. W większości placówek szkolnych również piątek po święcie decyzją dyrektora danej placówki - będzie dniem wolnym od zajęć, w ramach tzw. puli dni dyrektorskich.

Dłuższe wakacje - uczniowie do szkół powrócą później niż przypuszczali

Dodatkowe dni wolne 2023 pojawią się również w wakacje. Ma to związek z dwiema datami: zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia nowego. Ta pierwsza przypada o dzień wcześniej niż w roku ubiegłym. Natomiast jeśli chodzi o wrześniowe rozpoczęcie, to zostało ono przesunięte z 1 na 4 września, co daje dodatkowe dni wolne dla wszystkich uczniów.

Więcej o: