Jak zrobić podziękowania dla gości komunijnych? Proste patenty, które możesz wykorzystać na wiele sposobów

Jak zrobić podziękowania dla gości komunijnych, aby poczuli się ważni i docenieni podczas tej wyjątkowej uroczystości? Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. Wystarczy odrobina kreatywności i dobrych chęci, aby przygotować ciekawe drobiazgi dla uczestników Komunii.

Jak zrobić podziękowania dla gości komunijnych? Czy w ogóle warto to robić?

Jak zrobić podziękowania dla gości komunijnych powinno być pytaniem podstawowym, a nie czy warto je robić. Jeśli uznaje się, że czyjaś wizyta jest dla nas ważna, to znaczy, że ceni się obecność tej osoby. Jest więc kimś wartościowym, komu warto podziękować. Wyrażenie wdzięczności może mieć różną postać. Na szczęście zwyczaj ten staje się coraz bardziej powszechny nie tylko w kontekście I komunii, ale też np. wesel, urodzin, imienin etc. Jest to bardzo miły gest, który choć drobny, zostaje w pamięci, a każdy lubi czuć się doceniony.

Jak samemu zrobić podziękowania dla gości komunijnych? Oto kilka pomysłów

Niezależnie od tego, czy sama uroczystość zorganizowana będzie w restauracji, czy też w domu, dobrze jest przemyśleć, jak samemu zrobić podziękowania dla gości komunijnych. Dlaczego? Bo takie upominki są najcenniejsze. Nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności plastycznych - podziękowanie wcale nie musi mieć formy graficznej. Można np. upiec małe ciasteczka w kształcie aniołków lub serduszek, które później opakowujemy pojedynczo i wręczamy każdemu na koniec uroczystości. Podobnie prostym pomysłem będzie np. kupienie lizaków lub czekoladowych pralin, do których przyczepia się małą karteczkę z podziękowaniem. Użycie do tego ozdobnej wstążeczki doda upominkowi elegancji. Można też kupić maleńkie sadzonki roślinek doniczkowych, które owinięte w ozdobny papiery staną się kreatywnym upominkiem. Natomiast osoby, które potrafią robić woskowe lub sojowe świeczki w domowych warunkach, mogą zrobić też prezent w postaci ślicznej, maleńkiej świeczki, do której dołączony będzie bilecik z napisem "dziękuję". Pomysłów może być jednak znacznie więcej — wszystko zależy od naszej fantazji.

Zobacz wideo Pomysły na prezent. Zrób je sam!

Jakie są jeszcze inne prezenty dla gości komunijnych?

Można też takie drobne upominki nabyć bądź zamówić u osób, które trudnią się rękodziełem. Coraz częściej spotyka się bowiem blogi czy strony osób, które robią własnoręcznie świeczki, drobne wyroby z drewna, materiałów, sznurków i innych rzeczy, które świetnie nadają się nie tylko jako dekoracje, ale właśnie również jako prezenty dla gości komunijnych. Można też zamówić gotowe magnesy, figurki z masy etc. Możliwości jest znacznie więcej, albowiem dostępne są na rynku już gotowe prezenty np. maleńkie różańce, które są do nabycia w sklepach z dewocjonaliami. Można też zakupić małe świeczki w słoiczkach, na które wystarczy tylko nakleić napis z podziękowaniem. 

Pamiątki dla gości komunijnych to świetny pomysł!

Tak, zdecydowanie pamiątki dla gości komunijnych powinny pojawiać się jako jeden z podstawowych elementów takich uroczystości. Podziękowanie dla gości może być jednocześnie taką pamiątką, jeśli będzie wykonane z czegoś trwalszego niż np. wosk czy produkt w postaci jakiejś formy słodyczy. Może to być np. maleńki świecznik z nadrukiem albo drewniany aniołek z grawerunkiem. Dobrym pomysłem jest też magnes na lodówkę, który będzie miał pamiątkowy napis.

Zobacz też: Jak grzecznie odmówić zaproszenia, czyli o sztuce trudnych rozmów i decyzji

Więcej o: