Koniec roku szkolnego 2023 ze zmianą. Przesunięto pewną datę. Chodzi o wakacje

Koniec roku szkolnego 2023 to jeden z ważniejszych tematów dla wszystkich uczniów. W tym roku mają oni powody do zadowolenia, a to z uwagi, że tegoroczne rozdanie świadectw odbędzie się dzień wcześniej, aniżeli w roku ubiegłym. Podobnie sprawa wygląda z wrześniowym rozpoczęciem. Tę datę również przesunięto - na korzyść dzieci i młodzieży szkolnej.

Koniec roku szkolnego 2023 jest tematem wartym uwagi dla każdego ucznia. Wielu z nich, przeciążonych nauką i szkolnymi obowiązkami, z utęsknieniem spogląda na kalendarz i odlicza dni do końca szkoły. Jednak w tym roku rozdanie świadectw będzie miało miejsce dzień wcześniej, niż w roku ubiegłym. Jednak to nie koniec dobrych informacji. W tym roku wakacje potrwają znacznie dłużej. Rozpoczęcie roku we wrześniu również zostało przesunięte - na korzyść uczniów.

Zobacz wideo Jaki jest wpływ migrantów na rynek pracy?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koniec roku szkolnego 2023 z pewną zmianą

Koniec roku szkolnego 2023 będzie w tym roku nieco przesunięty. Tegoroczne zakończenie odbędzie się o dzień wcześniej, niż było to w ubiegłym roku, a to z uwagi na przypadającą piątkową datę. Otóż według rozporządzenia MEiN koniec roku szkolnego odbywa się zawsze w piątek po 20 czerwca. W tym roku będzie to 23 czerwca. To o jeden dzień wcześniej niż w roku ubiegłym.

Oznacza to, że do ostatniego dnia szkoły i początku wakacji pozostało jedynie 64 dni, a bez weekendów i świąt, tylko 46.

Dłuższe wakacje dla wszystkich uczniów

Jednak dobrych informacji to nie koniec. Uczniowie będą mogli korzystać z wakacji o kilka dni dłużej, ponieważ rozpoczęcie roku również zostało przesunięte. Powrót do szkolnych ław będzie nie 1 września, a kilka dni później, czyli 4 września. Daje to uczniom dodatkowe trzy dni wolnego.

Skąd ta zmiana? Otóż 1 września przypada na piątek, zatem uczniowie nie mieliby lekcji następnego dnia po rozpoczęciu roku, a dopiero po weekendzie. To długa przerwa. Toteż w Ministerstwie podjęto decyzję o przełożeniu rozpoczęcia na poniedziałek 4 września.

Więcej o: