Pokazała, co robi teściowa, gdy trzyma dziecko. To wyprowadza mamę z równowagi

Młode matki często narzekają na swoje teściowe. Szczególnie że te zazwyczaj kompletnie nie stosują się do zaleceń odnośnie wychowywania wnuków, bo przecież same wiedzą wszystko najlepiej.

Wiele młodych kobiet ma problem z teściowymi. Problem nasila się zazwyczaj, gdy na świecie pojawiają się dzieci. Matki mężów często uważają, że same już lata temu odchowały swoje potomstwo i teraz też zrobią to najlepiej. Zapominają jednak, że wiele się zmieniło. I o ile nikt nie zaprzecza, że pewnie chcą dobrze, to zdarzają się naprawdę niemiłe sytuacje.

Zobacz wideo Piotr Rubik mówi do teściowej po imieniu. Jakie mają relacje?

Pewna mama pokazała na TikToku, w jaki sposób jej teściowa podrzuca jej dziecko, co doprowadza ją do szału:

Moja teściowa tak trzyma mojego krzyczącego, płaczącego noworodka

- czytamy na nagraniu, na którym kobieta pokazuje, jak trzęsie lalką, która ma imitować dziecko. Młoda mama wyjaśnia, że maluch jest zapewne głodne, dlatego płacze, a podrzucanie nim nie pomoże, a tylko pogorszy całą sprawę. Oczywiście ten argument niekoniecznie trafia do teściowej, która uważa, że wie lepiej i nie chce mimo wszystko oddać dziecka!

Kobieta na TikToku naśladuje swoją teściowąKobieta na TikToku naśladuje swoją teściową TikTok, screen, @mumlifewitherin

Pod nagraniem pojawiły się tysiące komentarzy. Wiele kobiet przyznaje, że ma podobny problem z matkami swoich mężów. O ile do swoich rodzicielek mogą powiedzieć więcej rzeczy wprost i te bardziej biorą sobie ich słowa do serca, to w przypadku teściowych jest trudniej.

Z jakiegoś powodu myślą, że to ich dziecko. Nie. Urodziłaś je? Nie! Miałaś już swoją kolej!

- pisze jedna z kobiet. Jej zdanie podziela wiele innych mam: "Moja powiedziała mi, żebym nie trzymała mojego dwudniowego dziecka zbyt mocno, ponieważ przyzwyczai się do moich ramion, a następnie zaczęła nosić je godzinami", "Nic nie stresuje mnie bardziej niż ludzie, którzy myślą, że nie mam pojęcia, co jest nie tak z moimi własnymi dziećmi" - dodają inne.

Są też internautki, które przyznają, że mają dużo szczęścia, bo ich teściowe są niczym anioły i pomagają tylko, gdy jest taka potrzeba, nie narzucając przy tym swojego zdania.

Moja teściowa jest pomocna. Zawsze robi wszystko, jak jej mówię

- wyznaje jedna z mam. I trzeba przyznać, że z pewnością wiele kobiet jej zazdrości!

Więcej o: