Ile dni do wakacji 2023? Mniej niż 50 dni, aby poprawić średnią

Ile dni do wakacji 2023? To pytanie, jak bumerang, powraca dość często w okresie na krótko przed wakacjami. Zmęczeni i przeciążeni nauką uczniowie wyglądają nie tylko kolejnych dni wolnych, ale przede wszystkim wertują karty kalendarza i liczą, ile jeszcze pozostało dni do upragnionej przerwy wakacyjnej.

Ile dni do wakacji 2023? Okazuje się, że pozostało naprawdę niewiele czasu, aby nadrobić materiał i poprawić oceny. Chociaż mamy jeszcze kwiecień - to po odjęciu dni wolnych od nauki, weekendów i świąt - pozostaje bardzo mało czasu na naukę. Warto nie czekać do końca i już teraz pomyśleć o swoich ocenach końcowych, bo zakończenie roku szkolnego już za 46 dni.

Zobacz wideo "Młode kobiety nie chcą rodzić dzieci w Polsce"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ile dni do wakacji 2023? Granica została przekroczona

Ile dni do wakacji 2023? Psychologiczna granica właśnie została przekroczona, bo do zakończenia roku szkolnego pozostało mniej niż 50 dni. Uczniowie w szkole spędzą dokładnie 46 dni (po odjęciu wszystkich weekendów i pozostałych dni wolnych). To naprawdę mało czasu, aby nadrobić stracony materiał i poprawić wszystkie oceny.

Jednak zanim nadejdą upragnione wakacje, przed zmęczonymi nauką i przeciążonymi szkolnymi obowiązkami uczniami, dwa długie weekendy. Pierwszy z nich już za niedługo. Wyczekiwana przez wszystkich majówka w tym roku jest bardzo długa. Uczniowie po raz ostatni pojawią się w szkole 28 kwietnia, a do placówek powrócą dopiero 4 maja, co daje im  aż pięć dni wolnego.

Kolejna okazja nadarzy się dopiero w czerwcu. Długi weekend związany jest z uroczystościami Bożego Ciała, które przypada na 8 czerwca, jednak w większości placówek, również kolejny dzień, czyli piątek 9 maja jest dniem wolny, To oznacza, że przed dziećmi i młodzieżą szkolną aż cztery dni wolnego (łącznie z weekendem).

Długie wakacje 2023. Rozpoczęcie roku przesunięte

Obrą informacją dla wszystkich uczniów jest również to, że tegoroczne wakacje potrwają naprawdę długo. Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 23 czerwca 2023 roku. Jednak uczniowie nie wrócą do szkół 1 września. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało przesunięte decyzją MEiN na 4 września, co daje dodatkowe trzy dni wolnego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA