Dni wolne od szkoły 2023. Będą przedłużone wakacje? Wielu nie pamięta o wrześniowej zmianie

Dni wolne od szkoły 2023 to jeden z tematów, który zaprząta głowy wszystkich uczniów. Okazuje się, że w tym roku wakacje będą trwały chwilę dłużej. Dzieci i młodzież do szkół nie wrócą 1 września, a dopiero kilka dni później. Czym ta zmiana jest spowodowana? Wyjaśniamy.

Dni wolne od szkoły 2023 cieszą wszystkich uczniów. Co prawda dopiero zakończyła się wiosenna przerwa, a już wielu z nich wygląda kolejnej okazji do leniuchowania. Taka okazja już niebawem. Przed wszystkimi naprawdę długi weekend majowy. Potem pozostanie wyglądać już tylko wakacji, które w tym roku potrwają wyjątkowo długo. Rozpoczęcie roku szkolnego zostało przesunięte.

Zobacz wideo "Młode kobiety nie chcą rodzić dzieci w Polsce"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły 2023 - przed uczniami kilka długich weekendów

Dni wolne od szkoły 2023 są tematem, obok którego wielu uczniów nie może przejść obojętnie. Przeciążeni nauką, zmęczeni nadmiarem obowiązków i gonitwą za ocenami - wyglądają oni dni wolnych, aby chwilę odpocząć, poleniuchować i naładować baterię. Taka okazja już niedługo. Za nieco ponad tydzień rozpocznie się naprawdę długi weekend majowy. Uczniowie ostatni raz pójdą do szkoły 28 kwietnia (piątek), a powrócą w szkolne ławy dopiero 4 maja (czwartek). Oznacza to aż pięć dni wolnego, co dla wielu uczniów jest doskonałą okazją do odpoczynku, ale także rekreacji na świeżym powietrzu i majówkowych wyjazdów.

Kolejna taka okazja pojawi się dopiero w czerwcu. Z początkiem miesiąca, czyli 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym Ciałem. Dzień ten jest wolny zarówno od pracy, jak i szkoły. Jednak dla większości uczniów również piątek, jest także wolny od zajęć szkolnych. Taka decyzja należy oczywiście do dyrektora danej placówki. Ma on możliwość wydać odpowiednie rozporządzenie o dodatkowym dniu wolnym, w ramach tzw. dni dyrektorskich. Jeśli tak się stanie - przed uczniami długi weekend, który potrwa aż cztery dni. Do szkół wrócą dopiero 12 czerwca.

Dni wolne od szkoły 2023 - w tym roku wakacje będą dłuższe

Ważną informacją dla wszystkich uczniów jest również fakt, że do puli dni wolnych od szkoły 2023 dochodzą dodatkowe dni we wrześniu. Ma to związek z przesunięciem roku szkolnego, który będzie nie 1 września, a dopiero 4. Dodatkowe trzy dni wakacji otrzymają wszyscy uczniowie.

Dlaczego? Jako że dzień 1 września wypada w piątek, to rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zostało przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przesunięte dopiero na poniedziałek 4 września.

Więcej o: