Imię z "Królowej Śniegu" ma tylko trzy litery, jest piękne, ale skojarzenie ma okrutne. Dostało je tylko 8 chłopców

Szukając odpowiedniego imienia dla dziecka, wielu przyszłych rodziców sięga nie tylko do rodzinnych archiwów, ale także szuka inspiracji w filmach i bajkach. Baśnie, szczególnie te znane i uwielbiane przez pokolenia, są wielką skarbnicą imion. Opowieści Andersena, czy braci Grimm są kopalnią jeśli chodzi o wybór oryginalnych imion. Toteż nic dziwnego, że i baśń o "Królowej Śniegu" stała się pomysłem na imię dla chłopca.

To wyjątkowe imię jest krótkie – ma jedynie trzy litery i bardzo piękne. Wielu osobom kojarzy się z jednym z głównych bohaterów baśni Ch. Andersena, pt. „Królowa Śniegu". Mowa tu o chłopcu, który przez płatek śniegu został "zainfekowany" i stał się okrutny oraz złośliwy. Miał on na imię Kaj.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Podpisz apel TakdlaPodpasek.pl [SPOT]

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kaj – okrutne skojarzenie, ale przepiękne znaczenie

Kaj to wyjątkowo oryginalne imię dla chłopca. Przez większość przyszłych rodziców nie jest docenione, jednak ten trend może już niedługo się odmienić. Według danych opublikowanych za zeszły rok, imię to otrzymało jedynie ośmiu chłopców, jednak rosnące zainteresowanie wskazuje, że za niedługi czas, może ono wskoczyć na listy najczęściej wybieranych imion dla chłopców.

Przyszłych rodziców przekonuje skojarzenie z jedną z baśni Andersena. Otóż Kaj, to odważny i dzielny chłopiec, który został upatrzony przez tytułową Królową Śniegu. Chciała ona zabrać chłopca do siebie, więc za pomocą płatka śniegu, zatruła serce chłopca, który stał się zły i okrutny. Na pomoc przyszła mu Gerda, która odczarowała zły urok. Wszystko - tak jak to w baśniach bywa - kończy się dobrze. Dobro wygrywa i Kaj wraz z Gerdą wracają do domu. Wielu uważa, że to skojarzenie jest okrutne, bo chłopiec staje się złośliwy, jednak to jedynie sprawka złego uroku, który zostaje odczarowany miłością i przyjaźnią.

Jednak rodziców, którzy zdecydowali się tak nazwać swojego syna, przekonało również wyjątkowe znaczenie tego imienia. Pochodzi z języka łacińskiego i niektóre źródła wskazują, że powstało ono od słowa Caieta, czyli łacińskiej nazwy Gaeta - niewielkiego portowego miasteczka, które leży we Włoszech. Nazwa tej mieściny pochodzi od słowa kaiètas, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza "jaskinię". Toteż możemy doszukiwać się znaczenia imienia Kaj, jako jaskini - miejsca tajemniczego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.