Kiedy są matury 2023? To ostatni dzwonek na szybką powtórkę

Kiedy są matury 2023? Daty majowych egzaminów zapewne śnią się już po nocach wszystkim tegorocznym maturzystom. Nic dziwnego, bo do jednego z ważniejszych egzaminów w ich życiu, od którego wiele zależy, pozostały niecałe trzy tygodnie. To już naprawdę ostatni dzwonek na szybką powtórkę.

Kiedy są matury 2023? Najważniejszy egzamin, kończący naukę w szkole średniej rozpoczyna się już niebawem. Zaraz po majowym weekendzie maturzyści zasiądą w ławach egzaminacyjnych i rozpoczną swój maraton pisania testów. Na pierwszy ogień język polski, potem matematyka, a następnie język obcy nowożytny. Dodatkowo jeszcze egzaminy ustne. Zostało naprawdę mało czasu na powtórkę.

Zobacz wideo VIKI GABOR: MÓJ ŚWIAT – serial dokumentalny

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy są matury 2023? Start egzaminów zaraz po majówce

Kiedy są matury 2023? To jedno z pytań, które najczęściej pojawiają się w sieci w ostatnim czasie. Zapewne wszystkim tegorocznym maturzystom daty te śnią się już po nocach, ale dla usystematyzowania wiedzy i wszystkich ważnych informacji, warto jeszcze raz sprawdzić, kiedy przypadają konkretne egzaminy.

Matura na poziomie podstawowym będzie odbywać się zgodnie z następującym harmonogramem:

  • 4 maja (czwartek) godz. 9.00 - matura z języka polskiego;
  • 5 maja (piątek) godz. 9.00 - matura z języka angielskiego (lub innego języka nowożytnego);
  • 8 maja (poniedziałek) godz. 9.00 - matura z matematyki.

Szczegółowy harmonogram matur można prześledzić jeszcze także w jednym z naszych artykułów. Tam również maturzyści oraz ich rodzice znajdą wszystkie ważne informacje. Dodatkowo warto również zaglądać na stronę CKE, gdzie publikowane są wszystkie ważne informacje odnośnie matur.

Po maratonie pisemnych egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i tych dodatkowych (uczniowie wybierali go w deklaracji) - czas jeszcze na egzaminy w formie ustnej. Jak informuje CKE, odbędą się one w terminie od 10 do 23 maja (z wyjątkiem 14 i 21 maja).

Egzamin jest przeprowadzany w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych

– czytamy na stronie CKE.

Wyniki matur 2023. Te oficjalne dopiero w lipcu

Na oficjalne wyniki też trzeba będzie chwile dłużej poczekać. Zostaną one opublikowane 7 lipca 2023 roku. Wówczas na indywidualnych kontach maturzystów pojawią się rezultaty ich prac, jednak uczniowie będą mogli sprawdzić swoje odpowiedzi już tego samego dnia, po napisaniu egzaminu. Jak czytamy na stronie CKE, maturzyści będą mogli zapoznać się z arkuszem i odpowiedziami jeszcze tego samego dnia, w którym pisali test:

  • w przypadku egzaminów, które odbyły się o godz. 9.00, arkusz udostępniony zostanie o godz. 14.00;
  • w przypadku egzaminów, które odbyły się o godz. 14.00, arkusz pojawi się o godz. 19.00.
Więcej o: