Najbliższe dni wolne od szkoły. Majówka będzie dłuższa niż zwykle, ale nie dla wszystkich

Najbliższe dni wolne od szkoły, to wyczekiwany przez wszystkich długi weekend majowy. W tym roku kalendarz jest wyjątkowo łaskawy, ponieważ przed uczniami aż pięć dni bez szkoły. Jednak okazuje się, że pewna grupa będzie mogła cieszyć się z wolnego znacznie dłużej, niż pozostali. Oni do szkoły wrócą dopiero w drugim tygodniu maja.

Najbliższe dni wolne od szkoły rozpoczną się już za niecałe dwa tygodnie. To przez wszystkich wyczekiwany długi weekend majowy, który w połączeniu z ostatnim weekendem kwietnia i trzema pierwszymi dniami maja - daje aż pięć dni wolnego. To nie koniec. Niektórzy uczniowie mogą liczyć jeszcze na dodatkowe dni wolne. Przed nimi ponad tydzień wolnego.

Zobacz wideo VIKI GABOR: MÓJ ŚWIAT – serial dokumentalny

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najbliższe dni wolne od szkoły. Długa majówka, ale nie dla wszystkich

Najbliższe dni wolne od szkoły uczniowie mogą poświęci, nie tylko na odpoczynek, ale przede wszystkim na naładowanie baterii przed rozpoczynającą się walką o jak najlepsze wyniki na świadectwie. Do końca szkoły pozostały nieco ponad dwa miesiące, ale zanim nadejdą upragnione wakacje - przed uczniami wiele wolnego. Pierwsza taka okazja już niebawem. Uczniowie rozpoczną świętowanie długiego weekendu majowego już od ostatniego kwietniowego weekendu. Potem czas na maj, czyli trzy dni wolnego. Co prawda święta państwowe, wolne od pracy i szkoły przypadają jedynie na 1 i 3 maja, ale z reguły dyrektorzy placówek korzystają ze swoich uprawnień i w ramach tzw. dni dyrektorskich, zarządzają wolne dla wszystkich uczniów.

Na tym nie koniec. Niektórzy z nich będą mogli cieszyć się wolnym znacznie dłużej. Oni do szkół wrócą dopiero w drugim tygodniu maja. Dlaczego? Otóż ma to związek z egzaminem maturalny, który rusza zaraz po majówce. Dokładnie 4, 5 i 8 maja maturzyści w całej Polsce będą mierzyć się z obowiązkowymi przedmiotami maturalnymi, a to oznacza, że ich młodsi koledzy ze szkół średnich, będą mieli wtedy wolne. Do szkół wrócą dopiero 9 maja.

Pozostałe dni wolne dla uczniów

Majówka to nie jedyna okazja do leniuchowania. Zanim nadejdą wakacje, uczniowie będą mieć wolne jeszcze w czerwcu. Oczywiście chodzi tu o święto kościelne – Boże Ciało, które w tym roku przypada na 8 czerwca (czwartek). Dobrych informacji to nie koniec, bo w wieku placówkach dyrektorzy korzystają jeszcze ze swoich uprawnień i w ramach tzw. puli dni dyrektorskich, zarządzają także piątek po Bożym Ciele, dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA