Kiedy zakończenie roku szkolnego 2023? Uczniów czeka miła niespodzianka. Chodzi o długość wakacji

Kiedy będzie zakończenie roku szkolnego 2022/2023? Uczniów czeka bardzo miła niespodzianka, która dotyczy długości wakacji. Znamy też terminy innych przerw od nauki w obecnym semestrze. Ile będą trwały i do kiedy? Sprawdźcie nasz harmonogram.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Wakacje to najdłuższa przerwa od szkoły i co za tym idzie, jest też najbardziej wyczekiwana przez uczniów. W tym roku szkolnym dzieci i młodzież mają powody do jeszcze większego zadowolenia - wakacje będą bowiem sporo dłuższe niż dotychczas. Jak to możliwe? Wyjaśniamy.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Kiedy będą wakacje?

Do wakacji zostało 10 tygodni (czyli 70 dni), a do tego będą one dłuższe niż do tej pory. Zakończenie obecnego roku szkolnego będzie w piątek, 23 czerwca. To o jeden dzień wcześniej niż w roku ubiegłym. Co więcej, uczniowie wrócą do nauki później niż dotychczas - początek roku szkolnego został przesunięty z 1 września (piątek) na 4 września (poniedziałek), co daje dodatkowe trzy dni wakacji. W sumie tegoroczna przerwa letnia będzie dłuższa o cztery dni, więc dzieci i młodzież są z tego faktu bardzo zadowoleni i część z nich już planuje, co będzie wtedy robić w słoneczne i letnie dni. 

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Jakie jeszcze dni wolne czekają na uczniów?

Przed upragnionymi wakacjami, na uczniów czeka w tym roku szkolnym jeszcze kilka dłuższych przerw od nauki. Będzie to między innymi majówka, długi weekend na Boże Ciało i trzy dni wolne z powodu egzaminów. Kiedy wypadają te dni wolne od szkoły? Poniżej harmonogram:

  • 29.04 - 03.05 - majówka,
  • 4, 5 i 8 maja (czwartek, piątek i poniedziałek) - dni wolne dla uczniów młodszych klas szkół ponadpodstawowych (matury podstawowe),
  • 23 - 25 maja (od wtorku do czwartku) - dni wolne dla uczniów klas I - VII szkół podstawowych (egzamin ósmoklasisty),
  • 08 - 11.06 - długi weekend czerwcowy (Boże Ciało),
  • 23.06 - zakończenie roku szkolnego 2022/2023,
  • 24.06 - 03.09 - wakacje 2023.
Więcej o: