Zapytała go, co kupi chrześniaczce na pierwszą komunię. Odpowiedź z pomysłami matki zwaliła go z nóg

Sezon na komunijne szaleństwo coraz bliżej i rodzice już planują każdy szczegół. Zwłaszcza prezenty - ta mama zapytała chrzestnego córki, co jej podaruje i podała mu kilka propozycji. Te pomysły zwaliły mężczyznę z nóg. W końcu wybrał upominek samodzielnie.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

Okres od maja do lipca to czas, gdy ośmiolatki i dziewięciolatki przystępują do I Komunii Świętej. W założeniu ma to być skromna uroczystość, a upominki powinny być symboliczne i nawiązywać do religii i wiary, np. medalik czy Biblia. I pierwotnie tak właśnie było, jednak z upływem czasu komunijne prezenty zaczęła się zmieniać i dziś jest to jedynie problem dla gości, którzy muszą kupować coraz droższe rzeczy, które nijak nie pasują do tego wydarzenia. Jedną z takich osób jest użytkownik Twittera o nicku Offpeak83, który został zapytany przez matkę komunistki, o to, co jej kupi, ale pomysły, jakie kobieta mu podsunęła, zwaliły go z nóg. 

Zapytała go, co kupi chrześniaczce. Jej pomysły na prezenty zwaliły go z nóg

Opublikowany na Twitterze post Offpeak83 jest odpowiedzią na inny, w którym autor poruszył kwestię wydatków na komunijne prezenty, które są dzisiaj naprawdę kosztowne. Przekonał się o tym Offpeak83, który został zapytany, co woli kupić chrześniaczce - quada czy laptopa. Te propozycje niemal dosłownie zwaliły go z nóg. Jak sam mówi, przecież to ma być prezent dla ośmioletniej dziewczynki. Stąd zdecydował się na coś innego - kupił chrześniaczce koczyki. W końcu dziecko nie jest niczemu winne, choć "niesmak pozostał". Jednak na rosnące koszty bycia gościem na I Komunii zwracają uwagę też inni, którzy otrzymali zaproszenie na tę uroczystość. "500 do koperty i cyk … a boli jak po wyrwaniu zęba", "Ja też tylko dla syna siostry, ale boli, jeszcze nie dałam do koperty, a boli. Nie wiadomo ile, też nie zamierzam dawać, to w końcu nie moje dziecko + na urodziny mojego kota karmy też jej nikt nie kupuje w ramach prezentu." - pisali. Dużo osób też nie wie, co kupić, bo dziecko ma właściwie wszystko, a wydawać fortuny też nie chcą. 

Prezenty na I Komunię Św. to trudny temat. Co kupić dziecku na tę okazję? Kilka pomysłów

Prezenty na I Komunię są problemem dla gości, od których oczekuje się coraz droższych rzeczy, m.in. komputerów, telefonów komórkowych czy wycieczek. Jednak warto w tym szaleństwie się zatrzymać i wybrać coś  innego, co bardziej podkreśli wagę uroczystości, a zarazem ucieszy komunistę lub komunistkę. Co wybrać? Oto kilka ciekawych propozycji:

  • elegancki zegarek z dedykacją,
  • bransoletę lub nieśmiertelnik z wygrawerowanym imieniem,
  • niedrogą, ale elegancką biżuterię,
  • Biblię dla dzieci lub książkę z biblijnymi przypowieściami,
  • figurkę lub inny kolekcjonerski przedmiot związany z zainteresowaniami dziecka,
  • dedykowany obraz,
  • ozdobna szkatułka lub puzderko na drobiazgi.
Więcej o:
Copyright © Agora SA