Aż osiem dni wolnego od szkoły już w maju, ale... nie dla wszystkich

Część uczniów czeka w tym roku szkolnym jeszcze osiem dni wolnego od szkoły. Kiedy będzie ta dodatkowa przerwa od nauki? Sprawdźcie w naszym harmonogramie szkolnym kto i kiedy ma wkrótce dodatkowe dni wolne od szkoły.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy sztuczna inteligencja jest w stanie poradzić sobie z maturą?

Dni wolne od nauki to rzecz bardzo ważna dla każdego ucznia. Choć tegoroczna przerwa wielkanocna już za nami, to na młodzież czeka jeszcze kilka okazji do odpoczynku. Jednak oprócz kilku długich weekendów niektórzy uczniowie będą mieli osiem dodatkowych dni wolnych. Kiedy i z jakiej okazji? Tłumaczymy.

Dni wolne od szkoły 2023. Osiem dni przerwy w maju dla niektórych

W maju abiturienci będą zdawać egzamin dojrzałości, a uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych egzamin ósmoklasisty. Z tego powodu uczniowie młodszych klas będą mieli dodatkowe dni wolne. Uczniowie klas I - VII będą mieli przerwę od nauki w dniach 23 - 25 maja (od wtorku do czwartku). Jednak szkoły mają obowiązek zapewnić najmłodszym opiekę na ten czas, trzeba jedynie zgłosić taką potrzebę. Z kolei uczniowie młodszych klas szkół ponadpodstawowych również będą mieli wolne od nauki trzy dni, jednak w innym terminie. Kiedy? W czasie trzech obowiązkowych egzaminów maturalnych - 4 maja (język polski), 5 maja (język obcy nowożytny) oraz 8 maja (matematyka). Stąd młodzież ucząca się w liceach czy technikach będzie miała ośmiodniową przerwę od szkoły, ponieważ należy do tego doliczyć majówkę i weekend. 

Dni wolne od szkoły 2023. Kiedy uczniowie mają przerwę od nauki?

W roku szkolnym 2022/2023 uczniów czeka jeszcze kilka okazji do dłuższego odpoczynku. Należą do nich następujące dni:

  • 29.04 - 03.05 - majówka,
  • 08 - 11.06 - długi weekend czerwcowy (Boże Ciało),
  • 23.06 - zakończenie roku szkolnego 2022/2023,
  • 24.06 - 31.08 - wakacje 2023.

Uwaga - uczniowie, którzy przystępują do matury, mają zakończenie roku szkolnego wcześniej, w piątek 28 kwietnia. 

Więcej o: