Kiedy po Wielkanocy idzie się do szkoły? Uczniowie mają bardzo krótki tydzień

Kiedy po Wielkanocy idzie się do szkoły? To pytanie w poświąteczny poranek pojawia się dość często. Przychodzimy z pomocą i niestety nie mamy dobrych informacji. Otóż co dobre szybko się kończy i już jutro, czyli w środę, uczniowie muszą wrócić do szkół. Jednak są też dobre informacje i dodatkowe dni wolne, na które warto chwilę dłużej poczekać.

Kiedy po Wielkanocy idzie się do szkoły? We wtorek, środę, a może dopiero w przyszłym tygodniu? Niestety, na tak długie wolne nie mogą pozwolić sobie uczniowie. Co prawda mają oni po świętach jeszcze jeden dzień odpoczynku, ale już w środę wracają do normalnego tryby nauki. Pocieszające jednak jest to, że za niedługo weekend, a w dalszej perspektywie wakacje.

Zobacz wideo Dutkiewicz: PiS zawsze było w kwestiach społecznych bardziej po lewej stronie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy po Wielkanocy idzie się do szkoły?

Święta, święta… i po świętach, czyli czas powrócić nie tylko do pracy, ale i szkoły. Uczniowie - w przeciwieństwie do dorosłych - mają do dyspozycji jeszcze jeden dodatkowy dzień wolny. Wtorek po Wielkanocy jest wolny dla wszystkich uczniów. Wracają oni do swoich szkół dopiero w środę i ku zmartwieniu wielu, już nie ma taryfy ulgowej. Rozpoczyna się ostatnia prosta przed wakacjami, która już niedługo. Do zakończenia roku pozostało nieco ponad dwa miesiące, ale to nie oznacza, że na wolne trzeba tyle czekać. Pierwszy długi weekend już na horyzoncie.

Dni wolne od szkoły - czasu na odpoczynek będzie naprawdę dużo

Z końcem kwietnia po raz ostatni do swoich szkół zawitają tegoroczni maturzyści. Przed majówką, czyli dokładnie 28.04 (piątek) w całej Polsce będzie miało miejsce zakończenie roku szkolnego dla uczniów ostatnich klas liceów, techników i szkół branżowych II stopnia. Ku uciesze młodszych kolegów, tego dnia wiele placówek decyduje się na wprowadzenie dnia wolnego lub chociaż skrócenie zajęć, aby nie przeszkadzać abiturientom w ich pożegnaniu z nauczycielami. Potem już tylko długi weekend majowy. Do szkół uczniowie powrócą dopiero 4 maja, ale nie wszyscy. Wtedy też rozpoczynają się egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych, toteż aby zapewnić maturzystom spokój - młodsi koledzy i koleżanki mają wolne.

Podobnie wygląda w przypadku uczniów szkół podstawowych w czasie trwania egzaminu ósmoklasisty. W terminie 23-25 maja - nie ma zajęć dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych.  

Kolejny długi weekend przypada na święto kościelne, czyli Boże Ciało (8 czerwca). Po tym pozostało już tylko odliczanie do zakończenia roku szkolnego, które zaplanowane jest na 23 czerwca 2023 roku.

Więcej o: