Uczeń napisał nauczycielowi wiadomość na klasówce. Rzucił mu wyzwanie. "Za coś takiego można dostać uwagę"

Sprawdzian z historii. Sporo pytań zamkniętych oraz otwartych, gdzie trzeba wykazać się wiedzą. Uczeń, który rozwiązał test i odpowiedział na wszystkie pytania, postanowił zostawić wiadomość, a właściwie zadanie dla nauczyciela. Rzucił mu wyzwanie.

Uczeń napisał nauczycielowi wiadomość na sprawdzianie. Chciał, aby ten też nieco dłużej spędził nad jego kartkówką. Po odpowiedzi na wszystkie pytania, zamknięte, jak i te otwarte - przystąpił do działania. Rzucił belfrowi wyzwanie. Jak z odpowiedzią poradził sobie nauczyciel historii?

Zobacz wideo Początek przemówienia Zełenskiego. Po krótkim powitaniu prezydent Ukrainy zaczął mówić po polsku

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Uczeń rzucił wyzwanie nauczycielowi. Nie spodobało się to niektórym internautom

Uczeń, który rozwiązywał sprawdzian z historii, sadząc po zadaniach dotyczący epoki napoleońskiej, zostawił swojemu nauczycielowi wiadomość. Chodzi tu konkretnie o wyzwanie, które mu rzucił. Na dole strony narysował małe ludziki, różniące się wielkością i poprosił, aby belfer znalazł tego najmniejszego.

Znajdź i zaznacz najmniejszego Susa!

- brzmiało polecenie.

Spostrzegawczemu nauczycielowi zajęło tylko kilka sekund odnalezienie tego najmniejszego „ludzika". Zaznaczył go kółkiem i dodał komentarz: "XD" - czyli graficzne oznaczenie w młodzieżowym języku, oznaczające, że coś jest bardzo śmieszne.

Nauczyciel historii, nagrał całość i wrzucił film na TikToka. Dodając komentarz: "Często ryzujecie po swoich sprawdzianach?" Na jego pytanie odpowiedziało sporo internautów, którzy chwalą belfra za dość prouczniowskie podejście, bo jak zaznaczają niektórzy, za coś takiego dostaliby uwagę.

Co do opisu… raz narysowałem na sprawdzianie kwiatka na lepszy humor.. no i nie polecam
Za coś takiego można dostać uwagę
Mój nauczyciel od historii wstawił mi uwagę za dodatkowe zadnie

- napisali użytkownicy TikToka, zwracając uwagę, że tego typu praktyk lepiej nie stosować na sprawdzianach, kartkówkach, czy testach.

Oczywiście znalazły się także komentarze, które chwalą nie tylko kreatywność ucznia, ale także dość luźne podejście nauczyciela, który nie oburzył się za te malunki i z godnością przyjął rzucone wyzwanie. "To się ceni wśród uczniów" - napisał jeden z internautów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA