Wolne dni od szkoły 2023. Niektórzy zapomnieli o tym, co czeka dzieci w kwietniu. W maju niektórzy odpoczną wyjątkowo długo

Wolne dni od szkoły 2023, czyli temat, który w obecnym czasie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu uczniów. Przeciążeni i zmęczeni, z utęsknieniem wyglądają wakacji. Jednak to tych jeszcze trochę czasu. Zanim opuszczą mury szkoły na dwa miesiące, przed nimi jeszcze kilka okazji do świętowania i ładowania baterii. Przedstawiamy szczegóły.

Wolne dni od szkoły 2023 to całkiem sporo wolnego, nie tylko z okazji świąt, ale przede wszystkim związanych z funkcjonowaniem placówek. W maju na dodatkowe wolne dni mogą na pewno liczyć młodsi uczniowie klas szkół podstawowych i średnich, którzy w tym roku nie podchodzą do egzaminu ósmoklasisty oraz matury.

Zobacz wideo Ukraińscy wolontariusze dziękują Polakom za wsparcie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wolne dni od szkoły 2023. Uczniowie mogą liczyć na sporą ilość wolnego czasu

Wolne dni od szkoły 2023 to nie tylko święta. Uczniowie w końcówce roku szkolnego mogą liczyć na dość długi odpoczynek. Najwięcej okazji do leniuchowania pojawi się w maju, jednak zanim to nadejdzie, przed dziećmi i szkolną młodzieżą, przerwa wiosenna, która właśnie się rozpoczęła. Potrwa ona do wtorku, a to oznacza, że uczniowie, w przeciwieństwie do ich rodziców mogą cieszyć się z aż sześciu dni wolnego (łącznie z weekendem).

Ferie wiosenne 2023Ferie wiosenne 2023 Fot. Gazeta.pl

Na tym nie koniec dobrych informacji. Z końcem kwietnia maturzyści żegnają się z murami szkoły i odbierają świadectwa. Tego dnia, czyli 28 kwietnia, w większości szkół średnich uczniowie młodszych klas mają zwykle skrócone lekcje, alby maturzyści mogli pożegnać się ze swoimi nauczycielami. Potem już tylko majówka i matury.

Maj jest bardzo łaskawym miesiącem, jeśli chodzi o dni wolne dla uczniów. Rozpoczyna się on naprawdę długim weekendem wolnego. W mury szkolnych placówek uczniowie powrócą dopiero 4 maja - jednak nie wszyscy. W związku z rozpoczynającymi się wtedy maturami, uczniowie młodszych klas szkół średnich, pojawią się w szkole dopiero 9 maja. To ze względu na to, że 4, 5 i 8 maja mają miejsce obowiązkowe egzaminy maturalne z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Na równie długie wolne mogą liczyć uczniowie szkół podstawowych, ale dopiero pod koniec maja. Przypadające na 23, 24 i 25 maja 2023 roku - egzamin ósmoklasisty oznacza, że w tych dniach młodsi koledzy z klas IV-VII mają wolne od zajęć lekcyjnych.

Kolejna okazja do świętowania nadarzy się potem dopiero w czerwcu. Tu już dla wszystkich. Boże Ciało - święto kościelne, które przypada na 8 czerwca, jest dniem wolnym zarówno od pracy, jak i szkoły. Jako że obchodzone ono jest zawsze w czwartek, dzień kolejny, czyli piątek, w większości szkół, jest również dniem wolnym.

Więcej o: