Kiedy dziewczynka powinna zacząć golić sobie nogi? Filmik tej mamy przesuwa kolejne granice wieku

W jakim wieku dziewczynka powinna zacząć golić nogi? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, a pewna mama opublikowała w sieci film, w którym przesuwa granicę wieku dość mocno. Jej córka zaczęła przygodę z depilacją nóg naprawdę wcześnie. Czy na pewno właściwie dobrze zrobiła?

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakie metody depilacji są bezpieczne w ciąży?

Depilacja nóg, pach i strefy bikini to w dzisiejszych czasach ważny element kobiecej pielęgnacji. Pierwsze zabiegi wykonują już nastolatki, ale granica wieku ciągle się obniża. Jakiś czas temu pewna mama z Wielkiej Brytanii opublikowała na YouTube film, na którym jej dwunastoletnia córka po raz pierwszy goli nogi. Choć pozornie to nic złego, jednak pojawia się pytanie, czy taki wiek to nie za wcześnie na depilację

Dwunastolatka zaczęła golić nogi. Jej mama nagrała o tym film

Na nagraniu opublikowanym na YouTube widać jak dziewczynka ucząca się w szóstej klasie podstawówki po raz pierwszy goli nogi. Na początku jej mama zabrała ją na kosmetyczne zakupy do drogerii. Dziewczynka zaopatrzyła się w takie przybory jak peeling, myjka, balsam, krem i maszynka do golenia. Potem zaczyna się cały zabieg - dwunastolatka najpierw myje nogi i robi peeling, po czym naciera skórę kremem do golenia i próbuje depilować nogi. Na koniec smaruje ogolone nogi balsamem nawilżający i demonstruje efekt zabiegu w pełnej krasie. 

 

Kiedy dziewczynka powinna golić nogi? To trzeba wziąć pod uwagę przy pierwszej depilacji

Nie ma jednego, odgórnego terminu, w którym dziewczynki powinny zacząć golić nogi. Zazwyczaj robią to, mając około 14 - 15 lub więcej lat. Jednak coraz częściej na depilację decydują się coraz młodsze dziewczynki, które mają 10 - 12 lat, a nawet mniej. Najczęściej jest to spowodowane reakcją rówieśników, choć nie powinno. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skórę, która w tym wieku jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Warto przed pierwszą depilacją skonsultować się z dobrym dermatologiem, który oceni stan skóry dziewczynki i zdecyduje, czy może ona zacząć golić nogi i inne partie ciała. Ważna jest też metoda depilacji - najlepiej wybierać kosmetyki jak najbardziej naturalne, aby nie podrażniać skóry. Odradza się przede wszystkim depilację laserową, która może nie tylko szkodzić skórze, ale i słabo działać u nastolatek z burzą hormonalną.  

Więcej o: