To biblijne imię dla chłopców nosi zaledwie dwa tysiące Polaków. Jest hebrajskie i oznacza mieszkańca gór

Szukając idealnego imienia dla swojego dziecka, warto szukać inspiracji w starych księgach i drukach. Taką kopalnią jest na pewno Biblia, jako skarbnica imion zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Znajdziemy tam zarówno te popularne, jak i te nieco mniej wybierane przez rodziców. Jednym z nich jest hebrajskie imię oznaczające mieszkańca gór. W Polsce nosi je zaledwie dwa tysiące Polaków.

Aron, czyli biblijne imię pochodzące z języka hebrajskiego, nie jest zbyt popularne jeśli chodzi o wybór imienia dla dziecka. Według danych, na które powołuje się portal jakieimie.pl, w Polsce nosi je zaledwie 2019 mężczyzn. Co ciekawe, w ubiegłym roku, nazwano tak 76 chłopców, którzy przyszli na świat.

Zobacz wideo Testujemy menu wielkanocne od Magdy Gessler. Czy warto wydać prawie 300 zł na cztery potrawy?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Biblijny mieszkaniec gór zyskuje na popularności

Imię Aron, chociaż popularne w krajach zachodnich, u nas należało to grona tych bardziej niszowych. Jak podaje portal jakieimie.pl, w Polsce nosi je zaledwie 2019 mężczyzn. Jednak co ciekawe, od kilku lat widoczna jest tendencja wzrostowa, co przekłada się na dość duże zainteresowanie tym imieniem. W ubiegłym roku, według danych przedstawionych przez Ministerstwo Cyfryzacji, imię Aron zostało nadane aż 76 chłopcom.

Okazuje się, że swoje trzy grosze wtrąciła również Rada Języka Polskiego i zaopiniowała pozytywnie, jako imię nadawane chłopcom.

Imię Aron jest znane w Polsce od XI wieku, a obecnie jest noszone przez kilkuset Polaków. Jest to imię biblijne - starotestamentowy Aaron (bo w tej postaci występuje w Piśmie Świętym) był bratem Mojżesza i pierwszym arcykapłanem Izraelitów. Imię pochodzi z języka hebrajskiego, w którym niosło znaczenie ‘oświecony, wywyższony’, a także ‘mieszkaniec gór’

- napisała dr Katarzyna Kłosińska, sekretarz Rady.

Jako ciekawostkę, warto tu dodać, że imię Aron w arabskiej wersji to Harun, Haroun. Wywodzi się ono również od hebrajskiego Aharon, które było złożone z dwóch członów: ahr ; "szczyt" oraz on ; "drzewo dębowe, rdzeń drzewa".

Imię Aron jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb, czyli osób o silnych charakterach, nieustępliwych i walczących o swoje.

Więcej o:
Copyright © Agora SA