Od kiedy podwyżka 500 plus? Rodzice wyczekują zastrzyku gotówki. "Decyzja zapadła"

Od kiedy podwyżka 500 plus? Po ostatnich medialnych doniesieniach dotyczących planów waloryzacji tego świadczenia, wielu rodziców wyczekuje nie tylko jasnych i konkretnych deklaracji, ale przede wszystkim większych pieniędzy. Kiedy mogą spodziewać się zastrzyku gotówki w rodzinnym budżecie?

Od kiedy podwyżka 500 plus? Czy w niedługim czasie nastąpi podniesienie kwoty świadczenia? Kiedy beneficjenci programu "Rodzina plus" mogą spodziewać się większych przelewów na swoich kontach, a przede wszystkim ile więcej mogą otrzymać? 100 zł? 200 zł? A może i 300 zł? Chociaż w rządowym przekazie brak oficjalnego stanowiska w sprawie podwyżki 500 plus, to okazuje się, że nieoficjalnie takie rozmowy się toczą i decyzja w tej sprawie już zapadła.

Zobacz wideo Piechociński: Coś się z nami złego stało, że utraciliśmy poczucie odpowiedzialności za Polskę

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

500 plus zmieni się w 700 plus? Kiedy rodzice mogą spodziewać się pierwszych przelewów?

Chociaż w oficjalnych komunikatach żaden z polityków nie potwierdza informacji wskazującej na podniesienie kwoty świadczenia, jakim jest 500 plus, to wielu z nich dostrzega potrzebę jego waloryzacji.

Świadczenie 500 plus i jego ewentualna waloryzacja jest jednym z kluczowych tematów w zbliżających się wyborach. Donald Tusk na jednym z ostatnich spotkań z wyborcami przedstawił pomysł wsparcia kobiet powracających do pracy po urlopie macierzyńskim. Decydując się na ten krok, otrzymałyby od państwa dodatkowe 1500 zł, które mogłyby przeznaczyć na opłacenie czesnego za żłobek, czy opiekunki dla dziecka.

Jak ustalili reporterzy "Gazety Wyborczej" w programie wyborczym partii rządzącej, miałby się pojawić temat waloryzacji 500 plus, jako odpowiedź na "babciowe" Donalda Tuska.

Musimy mieć na najbliższe wybory mocny punkt w polityce społecznej. A że 500 Plus nie było nigdy zmieniane, jego podwyższenie wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Decyzja o tym już zapadła

- mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" jeden z polityków PiS, cytowany przez portal next.pl.

Oznacza to, że rodzice dzieci, którym przysługuje prawo do tego świadczenia, mogliby spodziewać się pierwszych przelewów już jesienią, w związku z nadchodzącymi wyborami. Czy tak się stanie? Ciężko o jednoznaczną informację. Jak zaznaczaliśmy już wcześniej, w chwili obecnej brak jednoznacznej i oficjalnej informacji w tej sprawie.

Faktem jest jednak to, że świadczenie wychowawcze 500 plus, w dobie obecnej inflacji, jak wyliczyli ekonomiści, jest prawie 200 zł mniej warte, niż w momencie wejścia w życia programu. Wielu polityków jest także zdania, że powinno ono być co roku waloryzowane, tak samo jak renty i emerytury.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.