Największa rodzina w Wielkiej Brytanii liczy 22 albo 34 dzieci. Można się pogubić. "To się nigdy nie skończy"

Najkrótszy poród Noel trwał niecałą godzinę, najdłuższy 36 godzin. Rodzina bardzo chętnie udziela wywiadów i uczestniczy w programach telewizyjnych. Korzystają z popularności, jaką przyniosło im posiadanie tak licznego potomstwa. Wielu ludzi po obejrzeniu filmiku porzuci myśl o posiadaniu dużej rodziny.

Redfordowie to zdecydowanie niestereotypowa i i niebanalna rodzina, która choć mieszka w Wielkiej Brytanii, to dała się już poznać w wielu innych krajach na świecie. Udzielają wywiadów, są zapraszani do programów telewizyjnych i są aktywni w sieci. Jaki jest ich fenomen? Wszyscy chcą wiedzieć, jak oni sobie radzą z taką ilością dzieci pod jednym dachem. Można zwariować będąc rodzicem dwójki, trójki piątki. Ale mieć 22 dzieci? Brzmi niewiarygodnie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsze dziecko urodziła mając 14 lat, to był dopiero początek

Sue i Noel Redford poznali się, gdy kobieta miała zaledwie 7. Jako 14-latka urodziła ich pierwsze dziecko. Teraz obydwojgu znacznie bliżej do 50. urodzin, a na domowym pokładzie przez te wszystkie lata przybyło całkiem sporo dzieci. Obecnie ich rodzina liczy łącznie 24 domowników, co oznacza, że doczekali się 22 dzieci. Wśród nich jest wciąż pamięć o synku Alfim. Gdy w 2014 roku przyszedł na świat, był już martwy. Gdy para za każdym razem podaje liczbę swoich dzieci, nigdy o nim nie zapominają. Na co dzień, od wielu lat, rodzina zajmuje się rodzinnym biznesem, jakim jest piekarnia. Specjalizują się w ciastach, które wysyłają w wiele zakątków Wielkiej Brytanii.

 
Zobacz wideo Katarzyna Bosacka jest matką czwórki dzieci, teraz zdradza jak zrobić obiad za 5 zł

Ich rodzina stale rośnie, można się pogubić w rachunkach

Rodzina nie ukrywa, że wszelkie zaproszenia do programów telewizyjnych bardzo ich cieszą. Bardzo chętnie udzielają wywiadów i korzystają z popularności, jaką przyniosło im posiadanie tak licznego potomstwa. Biorąc pod uwagę wszystkich członków rodziny. Redfordowie liczą już 34 członków rodziny. Najstarszy syn posiada już własną trójkę dzieci, najstarsza córka również, jedna z córek Millie ma już jedno dziecko, kolejna córka Chloe także ma jedno dziecko, a jeśli doliczyć jeszcze czwórkę przybranych wnuków, (dzieci partnerek i partnerów najstarszych członków rodziny z poprzednich związków) do daje już całkiem sporą liczbę. 

 
 

5 pralek prania, 16 litrów mleka to codzienność

W jednym z programów nadawanych dla channel 5 rodzice przyznali, że w ich domu bywa głośno, czasem całe dnie słychać płacz dzieci. Bywa ciężko. Same przygotowania posiłków zajmuje mnóstwo czasu. Każdego przeciętnego dnia trzeba wstawić 5 pralek prania, potrzeba 16 litrów mleka, między 46 a 58 parówek i 3 bochenki chleba na jeden posiłek. Łączny koszt tygodniowych zakupów to około 350/400 funtów (co daje około 2 tysięcy złotych). Kobieta ma często wrażenie, że to się nigdy nie skończy, ale gdy już wszyscy pójdą spać, a ona wspólnie z mężem może złapać kilka minut oddechu, przepełnia ich szczęście i poczucie spełnienia. A o to przecież w życiu chodzi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.