Ośmiolatka poszła do komunii w pełnym makijażu. Rodzice wręczyli jej berło i srebrną koronę

Nagrano, w jakim stroju dziewczynka poszła do komunii. Koronkowa kreacja ledwo mieściła się w drzwiach, a rodzice pamiętali o welonie, koronie, sztucznych rzęsach oraz... srebrnym berle.

Sezon komunijny zbliża się coraz bliżej. Przyjęło się, że w Polsce dzieci przystępują do sakramentu w maju, a przygotowują się do niego z dużym wyprzedzeniem. W niektórych parafiach rodzice już na początku roku otrzymali rozpiskę zajęć, w których powinny uczestniczyć ich pociechy. Obowiązkiem dzieci jest opanowanie konkretnych modlitw, zrobienie rachunku sumienia i nauczenie się formuły spowiedzi.

Ośmiolatka poszła do komunii w pełnym makijażu

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia u dziecka?

Zadaniem rodziców jest wyprawienie uroczystego obiadu, dla rodziny i bliskich, którzy byli obecni na mszy. Niegdyś zapraszano ich do domów, gdzie serwowano skromne posiłki. Dziś coraz częściej wyprawia się jednak huczne bankiety w wynajętych salach i restauracjach. Przepych dotyczy jednak nie tylko tego, jak wygląda przyjęcie. Coraz częściej zamiast Biblii, medalików, czy zegarków, wręcza się dzieciom znacznie droższe prezenty, jak np. telefony, konsole do gier, czy laptopy.

O tym, w jakich strojach dzieci przyjmą sakrament, decyduje parafia. Czasem obowiązują identyczne alby, ale zdarza się, że dopuszczalne są białe sukienki i garnitury. W kwestii ubioru kreatywność rodziców również może zaskoczyć.

Na TikToku opublikowano nagranie przedstawiające dziewczynkę przystępującą do pierwszej komunii świętej. Ośmiolatka miała na sobie rozłożystą suknię z koronkami. Jej jasne włosy upięto, nałożono jej koronę oraz welon. Uwagę zwraca mocny makijaż ze sztucznymi rzęsami oraz srebrne berło.

Co myślicie o ośmioletniej dziewczynce, która przystępuje do pierwszej komunii w makijażu?

- zapytano internautów.

Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy, a opinie w tej kwestii były podzielone. Wiele osób przyznało, że podoba im się sukienka, ale tak mocny makijaż jest zbędny w przypadku dzieci. "Makijaż to moim zdaniem lekka przesada, ale sukienka jest cudowna", "To chyba raczej kreacja ślubna", "Wygląda, jak księżniczka", "Sukienka jest piękna, ale makijaż zdecydowanie za ciężki", "Ta dziewczynka wygląda, jak dorosła kobieta" - pisali.

Więcej o:
Copyright © Agora SA