Mama po raz pierwszy od porodu przytuliła bliźnięta. Uwagę zwraca wyjątkowy gest jednego z nich. "Tęsknili za sobą"

Chłopcy przyszli na świat niemal dwa miesiące przed czasem. W związku z tym, zamiast w ramiona mamy, trafili najpierw na jakiś czas do inkubatorów. Ich ponowne spotkanie nagrał dumny tata. "To pozostanie najważniejszym wspomnieniem" - zapewniła mama.

Więcej tematów dla świeżo upieczonych rodziców na stronie Gazeta.pl

Mnogie ciąże często kończą się wcześniejszym porodem, zdarza się też, że konieczne jest cięcie cesarskie. Świeżo upieczone mamy nie zawsze mają możliwość wziąć na ręce swoje maleństwa, bo czasami lekarze z różnych powodów decydują, że noworodki muszą najpierw trafić do inkubatorów. Chodzi oczywiście o ich dobro, rodzice muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać, aż będzie im można wziąć dzieci na ręce. Dzieje się to możliwie szybko, bo lekarze doskonale zdają sobie sprawę z dobroczynnego wpływu na dziecko dotyku rodzica, odgłosu bicia jego serca etc. Kiedy można, maleństwa umieszcza się w jednym inkubatorze, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Zobacz wideo Jak się zachować w przypadku zachłyśnięcia u dziecka?

Noworodki miały być badane w kierunku SMA. Teraz pomysł ministerstwa stanął pod znakiem zapytaniaNoworodki miały być badane w kierunku SMA. Teraz pomysł ministerstwa stanął pod znakiem zapytania Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Mam pokazała wzruszające nagranie ze szpitala

Meghan Huston jest dumną mamą trojga dzieci. Dwoje najmłodszych to bliźnięta. Chłopcy mieli się urodzić w maju, jednak przyszli na świat w marcu i od razu trafili do inkubatorów. Kiedy ich stan był już wystarczająco dobry, pielęgniarka wręczyła chłopców mamie. Jeden z maluszków objął ręką drugiego. Zwróciła na to uwagę pielęgniarka, która pokazała mamie niezwykły gest, a wszystko uwiecznił dumny tata. Kobieta opublikowane na TikToku nagranie z tego ważnego wydarzenia opatrzyła komentarzem: "Nasze bliźnięta spotykają się pierwszy raz od czasu porodu. Ten moment był najważniejszy ze wszystkich i pozostanie najważniejszym wspomnieniem". 

Internauci rozczuleni widokiem bliźniaków

Od momentu publikacji, nagranie obejrzało ponad pięć milionów użytkowników TikToka. Byli rozczuleni widokiem maleńkich chłopców w ramionach mamy i wspomnianym gestem jednego z nich. Pisali: Czy ktoś zauważył, jak na siebie patrzą?, Coś pięknego, Dwukrotne szczęście, Tęsknili za sobą, Aż łezka się zakręciła. Przed dumnymi rodzicami wiele pracy, bo w domu na chłopców czeka jeszcze starszy brat, który niedawno świętował swoje trzecie urodziny.

Więcej o: