Mama nagrywała syna i męża oglądających mecz. Nagle zwróciła uwagę na pewien szczegół i zaczęła nagrywać

Dzieci uwielbiają naśladować rodziców. Ten chłopiec zrobił to jednak fenomenalnie, czym rozbawił wszystkich do łez.

Wielokrotnie dochodzi do zabawnych sytuacji, kiedy to dzieci naśladują swoich rodziców, czy innych dorosłych. To normalne, któż z nas nie bawił się w dom i nie organizował ślubnych ceremonii w wieku kilku lat. Maluchy obserwują otaczający je świat i chcą być, jak ich mama i tata. W ten sposób poniekąd się uczą różnych reakcji, czy zachowań. Często ten widok jest nie tylko uroczy, ale i bawi. 

Zobacz wideo Spędź Dzień Ojca z dzieckiem na pikniku, ale najpierw... przygotujcie razem piękny kosz na smakołyki

Pewna mama zamieściła na TikToku film, jak jej synek i mąż wspólnie oglądają mecz. Około dwuletni chłopczyk (ze smoczkiem przypiętym do bodziaka) z zapartym tchem wpatruje się w ekran. Gdy pada gol, dziecko aż drży z radości. Niestety po chwili orientuje się po reakcji ojca, że bramkę musiała zdobyć drużyna przeciwna. I wtedy łapiąc się za głowę, pada załamany na kanapę (oczywiście tak samo, jak wcześniej zrobił to jego ukochany tatuś).

Internauci są rozczuleni zachowaniem chłopca na nagraniu. Wiele osób przyznaje, że może na to "patrzeć godzinami":

Cudowny dzieciak,
Super dziecko
Jaki słodki widok

- zachwycają się. Podkreślają także, że widać, jak ważny w życiu chłopca jest jego ojciec. Dziecko jest w niego "wpatrzone jak w obrazek":

Tatusiu masz w swoim synu największego fana!

Syn i ojciec oglądają meczSyn i ojciec oglądają mecz TikTok, screen, @sunilbhagat394

Niektórzy komentujący podkreślają, także jak bardzo syn, w swoich zachowaniach jest podobny do taty, nie ma więc wątpliwości co do ich pokrewieństwa

Testy DNA nie są potrzebne

- żartują. I chodzi nie tylko o zachowanie, a też o wygląd. Niektórzy dostrzegają np. że mają identyczne uszy, czy oczy, aczkolwiek raczej trudno to stwierdzić po kilkusekundowym nagraniu.

Dlaczego dzieci naśladują dorosłych?

Już noworodki zaczynają naśladować innych, kopiują np. ruchy twarzy, co oczywiście na tym etapie jeszcze dość rzadko im wychodzi. Półroczne maluchy instynktownie rozumieją zachowanie celowe. Wiedzą np., że gdy mama podchodzi z wyciągniętymi rękami, to weźmie je na ręce, przytuli itp. Starszaki (od 1,5 roku do 2 lat) kopiują najwięcej. Naśladują rodziców, starsze rodzeństwo, a nawet to, co oglądają w telewizji. W ten sposób uczą się oraz czują przynależność do grupy społecznej, w której się znajdują.

Więcej o: