Najmłodsza babcia w historii ma zaledwie 30 lat. "Moi przyjaciele mówią, że to zabawne"

W momencie kiedy dowiedziała się, że jej czternastoletnia córka jest w ciąży, stwierdziła że nie ma sensu krzyczeć i rozmawiać na temat bezpiecznego seksu. Wiedziała, że musi zaoferować córce zupełnie co innego, mimo że sama nie czuła się dobrze z myślą, o tym że zostanie babcią.

Kelly Healey ma pięcioro dzieci. Choć sama musiała je urodzić dość wcześnie, to nie przypuszczała, że przyjdzie jej zostać najmłodszą babcią w Wielkiej Brytanii. Wieść o tym, że jej 14-letnia córka jest w ciąży porządnie nią wstrząsnęła, ale jak wyjawiła w rozmowie z dailymail.co.uk jej własna mama jeszcze bardziej nie czuła się gotowa na to, by zostać prababcią w wieku zaledwie 48 lat.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Miałam skryte przeczucie, że mogę być w ciąży."

Czternastoletnia Skye dowiedziała się o ciąży trochę przez przypadek. Od jakiegoś czasu była już aktywna seksualnie, więc umówiła się na wizytę do lekarza po odpowiednie środki antykoncepcyjne. Test ciążowy pokazał jednak pozytywny wynik, a ona sama udała się do szpitala West Middlesex w Isleworth, gdzie zrobiono jej badanie USG. Wykazało ono, że nastolatka była już w 36 tygodniu i 4. dniu ciąży. Od porodu dzieliło ją zaledwie kilka tygodni. Obecnie Skye ma już 17 lat i wspomina tamtą sytuację następująco:

Byłam oszołomiona. Miałam skryte przeczucie, że mogę być w ciąży, dlatego zasugerowałam test. Tata dziecka jest miejscowym chłopakiem mniej więcej w moim wieku. (...) Nie mogłam w to uwierzyć. Potencjalnie dzieliło mnie kilka dni od zostania mamą. Zaledwie kilka tygodni wcześniej chodziłam na WF i wspinałam się po wzgórzach. (...) Oczywiście, odkrycie, że jestem w ciąży tak późno, oznaczało, że aborcja nie wchodziła w grę.

jako czternastolatka dowiedziała się, że jest w 36 tygodniu ciążyjako czternastolatka dowiedziała się, że jest w 36 tygodniu ciąży screen dailymail.co.uk

Zaraz młoda mama dodaje:

Ale i tak nie mogłam tego zrobić. Widząc bicie serca mojego dziecka na ekranie, moje serce wypełniło się miłością. Wiedziałam, że od tego momentu mój synek zawsze będzie pierwsze miejsce.
Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu

OFERTY AVANTI24.PL: Wiosenna kolekcja DeeZee robi nie lada wrażenie! Sukienka z marszczeniem wysmukli talię

W najtrudniejszym momencie mama stanęła na wysokości zadania i okazała córce wsparcie

Po tym jak mama Skye dowiedziała się, że jej czternastoletnia córka jest w ciąży, stwierdziła że nie było najmniejszego sensu krzyczeć i denerwować się na dziewczynę. Na rozmowy na temat bezpiecznego seksu i antykoncepcji również nie było już najmniejszego sensu. Stało się. A ona, jako mama mogła zaoferować własnej córce jedynie miłość i wsparcie. Tego najbardziej w tamtym momencie potrzebowała młoda dziewczyna. Jej przyjaciele twierdzili, że cała ta sytuacja jest całkiem zabawna. Wiele ludzi myśli, że chłopiec jest jej synem. Są oszołomieni i zdziwieni, gdy prawda wychodzi na jaw. Najważniejsze jest to, że najtrudniejsze już za nastolatką, a wsparcie mamy z pewnością ułatwiło jej przygotowanie się do nowej, najważniejszej roli w życiu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA