Położna wymieniła sześć rzeczy, które docenia w ojcach podczas porodu. "Tylko dwa razy widziałam, żeby facet zemdlał"

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu każdego rodzica - nie tylko przyszłej mamy, ale także i taty. Dlatego tak ważne jest, aby kobieta była jak najlepiej do tego przygotowana, a także czuła wsparcie nie tylko ze strony personelu medycznego, ale i swojego partnera. Jedna z położnych wymieniła sześć rzeczy, które docenia w ojcach podczas porodu. Okazuje się, że ich rola jest znacznie większa niż trzymanie za rękę rodzącej kobiety i przecinanie pępowiny.

Co robi przyszły tata na sali porodowej? Podaje wodę w butelce, trzyma za rękę, czule głaszcze po głowie swoją partnerkę, ale także przecina pępowinę. Jednak to nie koniec zadań. Okazuje się, że obecność mężczyzny, który aktywnie uczestniczy w porodzie, daje duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu przyszłej mamie. Jedna z położnych wymieniła sześć rzeczy, które docenia w ojcach.

Zobacz wideo Sławomir i Kajra od 7 lat wychowują syna. "Spędził z nami w trasie ponad 3 lata"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Co robi przyszły tata na sali porodowej? Położna doceniła te rzeczy

Przyszli tatusiowie coraz chętniej i aktywniej uczestniczą nie tylko w samym okresie trwania ciąży, wspierając swoją partnerkę i pomagając jej przejść przez ten wyjątkowy czas, ale także obecni są w czasie porodu. Jedna z amerykańskich położnych Megan Smith, na łamach portalu thesun.co.uk, podzieliła się z czytelnikami nie tylko typami tatusiów, ale przede wszystkim tymi rzeczami, które docenia w ojcach podczas trwania porodu.

Tylko dwa razy widziałam, żeby facet zemdlał

- zaznacza kobieta.

Zatem co jest najważniejszą radą i wskazówką? Na pewno to, że uczestnictwo w porodzie rodzinnym powinno być przemyślane przez obie strony, przyszłą mamę i przyszłego tatę. Nic na siłę.  

"Jeśli uważasz, że twój partner może mieć z tym trudności, może warto poprosić inną osobę, która będzie bardziej pomocna" - dodaje położna z wieloletnim doświadczeniem. Okazuje się, że zadanie i rola mężczyzny, który obecny jest na w trakcie porodu to nie tylko trzymanie za rękę, czy przecinanie pępowiny.

Oni są przede wszystkim odpowiedzialni za dobrą atmosferę, masaż pleców, podawanie wody i przekąsek, smarowanie ust balsamem, czy trzymanie wentylatora. Liczy się także wsparcie fizyczne, czyli pomoc w dostosowaniu pozycji, pomoc w przejściu do i z toalety lub prysznica, pomoc w wejściu i wyjściu z basenu

- wylicza położna.

Megan wymieniła także szczęść istotnych i ważnych rzeczy, które docenia we wszystkich ojcach w czasie porodu. Są to:

  • przeprowadzenie odpowiedniego reaerchu - poznaj różne rodzaje porodu lub indukcji, dowiedz się, gdzie iść po przybyciu do szpitala, numery, pod które należy zadzwonić i gdzie zaparkować;
  • wspólne zajęcia w szkole rodzenia;
  • dbanie o swoją partnerkę, zarówno w ciąży, jak i w czasie porodu;
  • robienie zdjęć i tworzenie wspomnień (być może nigdy nie będą one oglądane, ale lepiej mieć taką możliwość niż żałować, że się ich nie ma);
  • komfort i wygoda - mężczyźni są mistrzami w tym, aby ich partnerka, poczuła się dobrze - kobiety rodzą lepiej, gdy są spokojne i zrelaksowane. Toteż często przyszli tatusiowie przychodzą na salę z przekąskami, dodatkowymi poduszkami, a nawet radiem i głośnikami;
  • przygotowanie na to, co będzie potem – zaopatrują domowe szafki we wszystkie przydatne rzeczy, a także łatwe w przygotowaniu posiłki, aby po powrocie ze szpitala, móc zająć się swoją partnerką, ale także i dzieckiem.
Więcej o:
Copyright © Agora SA