Uczniowie nagrywali księdza na religii. Nagle kapłan zaczął rapować

Są księża, którzy bez wątpienia mają podejście do uczniów. I tacy, z pewnością nie mają pustych ławek na lekcjach religii. Pewien młody duchowny postanowił poprowadzić zajęcia... rapując. Młodzież była zachwycona.

Obecnie wielu uczniów rezygnuje z lekcji religii. Zapytani o swoją decyzję przyznają wielokrotnie, że nic z nich nie wynoszą i czują, że marnują czas. Kluczowe jest tu podejście księży. Jeśli potrafią rozmawiać z młodzieżą i mają odpowiednie podejście, to z pewnością na prowadzonych przez nich zajęciach wszystkie ławki są pełne.

Zobacz wideo "Polityka w Kościele jest problemem"

Na TikToku pojawiło się nagranie jednego z uczniów, który pokazał, jak wygląda religia u niego w szkole. Młody ksiądz nie kazał czytać książek, interpretować fragmentów pisma świętego, czy śpiewać pobożnych pieśni. Wyszedł naprzeciw młodych ludzi i zaczął... rapować. Uczniowie byli zachwyceni!

Żywiołowa dziewczynka zaskoczyła księdza podczas chrztu. Tego się nie spodziewał Żywiołowa dziewczynka zaskoczyła księdza podczas chrztu. Tego się nie spodziewał

Plusem jest bez wątpienia to, że ksiądz, rapując, nawiązywał też do tego, co dzieje się w klasie. Młodzież podsuwała słowa, wokół których duchowny układał całą historię. Na nagraniu słychać śmiechy, co jest dowodem, na to, że wszystkim takie nietypowe zajęcia bardzo się podobają.

Ej dajcie mi kolejne tematy, bo nie ma opcji, że zrobię to dla atrapy

- rapuje ksiądz. I nie zraża się, nawet gdy pada hasło "hamburger". Wręcz przeciwnie układa całą historię o fast foodach ku zadowoleniu wszystkich wokół.

Ksiądz rapuje na lekcji religiiKsiądz rapuje na lekcji religii TikTok, screen, @sztospancze

I trzeba przyznać, że taki duchowny bez wątpienia jest lubiany i ma zaufanie uczniów. Udowadnia też wszystkim, że nie musi kojarzyć się ze sztywnym facetem w sutannie, który poucza wszystkich wokół. Pokazuje, że można nawiązać kontakt z młodzieżą, tylko trzeba się zastanowić, jak to zrobić.

Ksiądz odwiedza studentów w akademiku Ksiądz przyszedł do akademika. Chciał poświecić pokój, gdy zobaczył, co stoi za drzwiami. ?O Boże!?

Osoby, które komentują nagranie, są pod wrażeniem, jego podejścia i przyznają, że gdyby trafiły na takiego księdza, to mogłyby przekonać się do lekcji religii:

Kurcze, chodziłbym na religię aż...

- pisze jeden z internautów. Z kolei, gdy inna komentująca pisze, że "ksiądz Adam uczył jej religii", ktoś odpowiedział, że jej zazdrości. Nie ma więc wątpliwości, że gdyby na świecie było więcej takich duchownych, to nastawienie do religii w szkołach byłoby zupełnie inne.

Więcej o: