Żarty na Prima Aprilis dla dziecka. Oto pięć ciekawych propozycji. Cała rodzina będzie mieć ubaw

Jakie żarty można zrobić dziecku na Prima Aprilis? Nasze propozycje sprawiają, że cała rodzina będzie mieć setny ubaw. Nie wierzycie? Sprawdźcie pięć naszych pomysłów na kwietniowe dowcipy.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Pierwszy kwietnia to tradycyjnie Prima Aprilis, czyli dzień poświęcony żartom i dowcipom, na które nie wolno się obrażać. Jakie kawały można zrobić dziecku z tej okazji? Mamy pięć ciekawych propozycji, które sprawią, że cała rodzina będzie się świetnie bawić, a do tego nie są zbyt wymagające w przygotowaniu.

Żarty dla dziecka na Prima Aprilis. Pięć ciekawych propozycji

Choć pomysłów na primaaprilisowe żarty jest wiele, to nie wszystkie nadają się dla najmłodszych - mogą przestraszyć czy zranić, a w najlepszym razie nie zostaną przez maluchy w ogóle zrozumiane. Na szczęście nasze propozycje są całkowicie bezpieczne i gwarantują dobrą zabawę dla całej rodziny.

  • Solona herbata (lub kakao czy inny napój) - gdy będziesz robić dziecku herbatę czy inny napój, który zwyczajowo słodzi, cichaczem posól płyn i podaj maluchowi do wypicia. 
  • Paskudne słodycze kwietniowe - przygotuj niezbyt lubiane warzywa (np. gotowaną brukselkę czy brokuła) i oblej roztopioną czekoladą. Potem ładnie zapakuj tak, aby imitowały prawdziwe słodycze. Wręcz dziecku w Prima Aprilis.
  • Nieruchome zabawki (kapcie lub inne, często używane przedmioty) - gdy dziecko będzie spało, przyklej drobiazgi do podłogi (biurka czy półki) za pomocą dwustronnej taśmy klejącej i czekaj na moment, w którym dziecko będzie chciało z nich skorzystać. 
  • Robaczywa pasta do zębów - tu musisz wszystko przygotować w nocy przed 1 kwietnia. Weź rodzynki i delikatnie zroluj je, by wyglądały jak robaczki i wsuń do tubki z pastą do zębów. Z rana podczas mycia zębów zdziwienie gwarantowane!
  • Gąbkowe ciasto - przygotuj je wcześniej - weź dużą, czystą gąbkę i posmaruj ją kremem do tortu, oblej czekoladą i posyp dodatkami, aby wyglądało, jak prawdziwe ciasto. Schłódź w lodówce i podaj maluchowi 1 kwietnia i obserwuj reakcję. Tylko pilnuj, żeby dziecko naprawdę nie zjadło gąbki.

Żarty na Prima Aprilis. Skąd się wziął zwyczaj?

Tradycja primaaprilisowych żartów jest bardzo stara, gdyż obchodzono to święto już w początkach średniowiecza, choć genezy upatruje się w starożytności. Prawdopodobnie Prima Aprilis wywodzi się z któregoś z rzymskich świąt - Cerialii, obchodzonym na początku kwietnia na cześć bogini Ceres bądź Veneralia, połączonego często ze świętem Fortuny Virilis, obchodzonego 1 kwietnia, gdy można było robić sobie nawzajem kawały i żartować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.