Ferie wielkanocne 2023 - wolne martwi rodziców. "Gdy usłyszałam, ile muszę wziąć urlopu, krew mnie zalała"

Ferie wielkanocne 2023 dla jednych oznaczają okazję do odpoczynku od obowiązków. W tym wypadku - szkolnych. Dla innych z kolei - rodziców tych pierwszych - konieczność zorganizowania im opieki.

Więcej ciekawych informacji z kraju i ze świata znajdziesz na Gazeta.pl

Ferie wielkanocne 2023 już niebawem. Uczniowie odliczają dni do przerwy od nauki. Cieszą się, że będą mieć wolne. Ich rodzice - niekoniecznie. Niektórzy, żeby zapewnić opiekę swoim pociechom, już wypisują wnioski urlopowe. W okresie okołoświątecznym szkoły mają wolne, większości rodziców odgórnie nikt urlopu nie dał. 

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Ferie wielkanocne 2023 - wolne sześć dni

Ferie wielkanocne 2023, zgodnie z informacją opublikowaną na gov.pl, trwają od 6 do 11 kwietnia 2023 roku. (Podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Naro dowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn. zm.). Oznacza to, że uczniowie ostatni raz przed przerwą idą do szkoły w środę 5 kwietnia, a wracają we wtorek po lanym poniedziałku - 12 kwietnia. 

Była zdziwiona, gdy zobaczyła sprawdzian dziecka. 'I co ja mam powiedzieć?' Był zdziwiony, gdy zobaczył sprawdzian dziecka. "I co ja mam powiedzieć?"

Ferie wielkanocne 2023 - wolne dla dzieci, rodzice mają problem

Ferie wielkanocne 2023 oznaczają dla pracujących rodziców konieczność zorganizowania opieki dla swoich dzieci w czwartek, piątek i wtorek. Niektórzy muszą więc wziąć trzy dni urlopu. Większość szkół organizuje w tym czasie dyżury opiekuńcze dla swoich podopiecznych, ale nie dla wszystkich jest to dobre rozwiązanie. Do redakcji eDziecka napisała Daria (nazwisko do wiadomości redakcji), mama dwojga dzieci chodzących do szkoły podstawowej (pierwsza i druga klasa) w Kaliszu. Kobieta samodzielnie wychowuje dzieci i nie może liczyć na pomoc dziadków. Gdy więc placówki są nieczynne lub dzieci są chore - zawsze musi brać zwolnienie z pracy.

Dni wolne od szkoły 2023 (zdjęcie ilustracyjne)Dni wolne od szkoły 2023 (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Za każdym razem to samo. Zbliżają się święta i ja już się martwię, że będę znów musiała brać urlop, żeby zostać z dziećmi, bo ich szkoła będzie zamknięta. Na dyżury nie chcą chodzić, bo prawie nikt inny z nich nie korzysta

- napisała Daria.

Kombinuję, jak mogę, ale samodzielne macierzyństwo to pod tym względem prawdziwa walka. Łatwo nie jest. Gdy usłyszałam, ile znów muszę wziąć urlopu, krew mnie zalała

- dodała. Napisała też, ze nie rozumie, dlaczego szkoły nie działają normalnie w czwartek, piątek i we wtorek. Zgadza się, że nauczyciele mają prawo odpocząć i to dobrze, że mają wolne, bo nie zazdrości im pracy, "a tym bardziej płacy", ale z drugiej strony tym rodzice mają kłopot, bo oni odgórnie wolnego nie dostają.

To normalne pracujące dni powszednie

- kończy swoją wiadomość. A Wy? Co na ten temat sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Pokazała, czego uczą się na lekcjach WDŻ. 'Dzieci są bardziej kumate, niż nauczyciele' Pokazała, co robili z prezerwatywą na lekcji. "Dzieci bardziej kumate, niż nauczyciele"

Więcej o: