Nie przypuszczała, że będzie mamą irlandzkich czworaczków. Internauci zaniepokojeni: Potrzebujesz drzemki?

"O Panie! Mam "irlandzkie trojaczki", do tej pory myślałam, że to ja jestem zmęczona.". Poruszeni internauci nie szczędzą małżeństwu w komentarzach troski, podziwu i zaniepokojenia. Bliźnięta w tych czasach, to nie jest już taka rzadkość. Ale podwójne bliźnięta z tak małą różnicą wieku to już niespotykana sytuacja.

Poród bliźniąt niesie za sobą sporo wyzwań w macierzyńskim życiu. Podwójne przewijanie, podwójne karmienie, podwójne pobudki w nocy i podwójne problemy. Ale oczywiście także dwa razy większa radość, dwa razy więcej uśmiechów i miłości. Porody bliźniaków nie są już taką rzadkością. Biorąc pod uwagę dane GUS, w 2007 r. w Polsce urodziło się 9104 bliźniąt, co dało 2,34% ogółu urodzeń. Z kolei analizując lata od 2002 do 2010 można wyciągnąć wnioski, że liczba nowo narodzonych bliźniąt wzrosła o 46%. Rodzice najczęściej twierdzą, że najcięższe są pierwsze dwa lata, potem już bywa zdecydowanie łatwiej.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Urodziła bliźnięta. 5 miesięcy później ponownie zaszła w ciążę

Pewna użytkowniczka TikToka, Britney, postanowiła podzielić się swoją wyjątkową historią dotyczącą macierzyństwa. Wraz ze swoim partnerem w sierpniu 2021 roku powitali na świecie swoje nowo narodzone dzieci - bliźnięta, którym nadali imiona Luka i Levi. Jako świeżo upieczeni rodzice dwójki chłopców musieli sprostać podwójnym wyzwaniom. Byli bardzo szczęśliwi i łatwo im przyszło odnaleźć się w nowej codzienności. Britney jednak nie na długo pozbyła się ciążowych dolegliwości. 5 miesięcy po porodzie okazało się, że para znowu spodziewa się dziecka. Równo 14 miesięcy później powitali na świecie kolejne bliźnięta, tym razem były to dziewczynki, które dostały imiona Lydia i Lynlee. To był niemały szok dla Britney i jej męża.

Zobacz wideo Kaja Burneika jest mamą, która nie cukruje rzeczywistości

"Irlandzkie czworaczki" na szczęście są zdrowe i rozwijają się prawidłowo. Druga ciąża kobiety nie przebiegała bez komplikacji. W 25. tygodniu Britney trafiła do szpitala, by monitorować stan dzieci. A po porodzie noworodki musiały spędzić jeszcze kilka miesięcy na OIOM-ie zanim pozwolono im wrócić do domu i cieszyć się sobą.

OFERTY AVANTI24.PL: Buty na wiosnę polskich marek, które zrobią furorę w stylizacji! Są skórzane i posłużą lata

"Przydałoby mi się kilka drzemek"

Kobieta nie narzeka, jest szczęśliwą mamą czwórki dzieci nieco ponad roczną różnicą wieku. Uważa, że każda ilość dzieci bywa wyczerpująca. Nie ważne czy ktoś ma jedno, dwoje czy pięcioro. Każdej mamie może być ciężko. Każda mama ma prawo czasem czuć się gorzej, potrzebować pomocy lub mieć chęć zrobienia czegoś dla siebie. Internauci bardzo ciepło przyjęli filmiki opublikowane przez kobietę. Wielu jest pod wrażeniem tego, jak daje sobie radę. Innym ciężko uwierzyć, że można jakoś "dawać radę" każdego dnia. A jeszcze inni zatroskani pytają, czy kobieta ma czas kiedykolwiek się wyspać? Britney odpowiada na te komentarze i przyznaje, że kilka drzemek by się przydało, to największa potrzeba wielu świeżo upieczonych rodziców, a co dopiero mamy podwójnych bliźniąt. 

Szacunek, rok po roku i w dodatku podwójne bliźniaki.
Kobieto wszystko w porządku? Potrzebujesz drzemki?
Oh wow! Myślałam, że jestem wyczerpana po mojej parze bliźniąt.. Mogę sobie tylko wyobrażać jak to jest z podwójnymi bliźniakami.
Twoje dzieci będą miały przepiękną relację, kiedy dorosną.
Szaleństwo, dwie pary bliźniąt. Czy oni wszyscy wyglądają tak samo?
Cudowna z was rodzinka.
Płakałam oglądając filmiki. Moje gratulacje!
Moi rodzice mieli dwie pary bliźniąt. Wszyscy mamy silne więzi.
O Panie! Mam "irlandzkie trojaczki", do tej pory myślałam, że to ja jestem zmęczona.

- czytamy w komentarzach pod jednym z filmików. 

www.sosrodzice.pl

Więcej o: