Uczennica napisała nauczycielce "żarcik" na sprawdzianie. Zdziwiła się, gdy potem zobaczyła wiadomość

Uczennica napisała "żarcik" w rogu kartki na sprawdzianie. Była bardzo zaskoczona, gdy pod swoim tekstem znalazła odpowiedź od nauczycielki. Nastolatka podzieliła się sympatyczną wiadomością w mediach społecznościowych.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy nauczyciel może mieć tatuaże? "Moi uczniowie zareagowali dobrze"

Szkolne sprawdziany to temat rzeka, tak samo jak uczniowskie "żarciki" - zabawne teksty czy rysuneczki tworzone na brzegach czy rogach kartek z testami. Choć zwykle nie są one komentowane przez nauczycieli, to niekiedy trafi się pedagog, który odpisze uczniowi. Tak jak w przypadku tej uczennicy, która dostała odpowiedź na swój "żarcik". Nastolatka jest zachwycona reakcją nauczycielki i postanowiła podzielić się historią w mediach społecznościowych.

Napisała "żarcik" na sprawdzianie. Dostała ciekawą odpowiedź od nauczycielki

Użytkowniczka Twittera o nicku tusia (@bajkaja) podzieliła się ostatnio zdjęciem fragmentu swojego sprawdzianu z języka angielskiego. Uczennica napisała żart językowy o wiedźmie na pustyni - sandwich (ang. kanapka), ponieważ w wymowie brzmi identycznie jak "sand witch" (pustynia + wiedźma). Natomiast nauczycielka odpisała jej również w formie żartu językowego:

Czy kiedykolwiek byłeś głodny na pustyni? Nie, bo były kanapki.

W tym przypadku również chodzi o wymowę - "desert" (pustynia) i "dessert" (deser) oraz "sandwich" (kanapka oraz wspomniana wiedźma z pustyni).

Nauczycielka odpisała na żart uczennicy. To nie jedyny taki przypadek

Choć odpisywanie na uczniowskie żarty jest niezbyt częste, to się niekiedy zdarza. Jednak nie w tak uroczej formie, jak powyżej. Zwykle w takich przypadkach pedagodzy zwracają swoim podopiecznym uwagę na brak przygotowania do sprawdzianu i sugerują zabranie się do nauki. Ta anglistka zdecydowanie jest bardzo lubiana przez uczniów. Zresztą pod postem tusi również nie zabrakło wyrazów sympatii w stronę nietuzinkowej nauczycielki:

 Kochana.
Słodka niunia.
Więcej o: