Internauci nie dowierzają, że nazwali tak własne dziecko. "O mój Boże, nazwa zarazy!"

To, co zauważył ten mężczyzna w gabinecie pediatry sprawiło, że od razu sięgnął po telefon, by zrobić zdjęcie. Chciał swoim odkryciem podzielić się w sieci. Nie dowierzał, że ktokolwiek mógłby chcieć nazwać swoje dziecko imieniem takiego szkaradnego owada.

W Polsce wytyczne dotyczące nadawania imion nowo narodzonym dzieciom są dosyć jasne i proste. Po pierwsze można nadać nie więcej niż dwa imiona, po drugie imię nie może mieć formy zdrobniałej, i po trzecie nie można nadać dziecku imienia, które będzie ośmieszające, wulgarne lub z błędem ortograficznym. Wszelkie wątpliwości można rozwiać prosząc o opinię Radę Języka Polskiego, jednak ostateczne zdanie dotyczące możliwości nadania dziecku konkretnego imienia należy do urzędnika.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Im mniej ograniczeń, tym więcej szalonych pomysłów na imię dla dziecka

W wielu innych państwach jest większa swoboda przy wyborze imienia dla dziecka. Niektórzy podchodzą tak kreatywnie do zadania, że narażają się na krytykę bliskich, obcych mijanych na ulicy czy internautów. Tak było w przypadku pewnej mamy. Jeden z użytkowników platformy Reddit postanowił podzielić się tym, co zauważył w gabinecie pediatry. Stała tam tabliczka, na której widniał napis powitalny, w związku z pierwszą wizytą kontrolną po narodzinach: Witaj na świecie Szarańczo. Cieszymy się, że tu jesteś! ("Welcome to the world LOCUST. We're so happy you're here!). To było dla niego tak dziwne, że postanowił jak najszybciej zrobić zdjęcie na dowód tego, co widział. 

Imię wprawiło użytkowników Reddita w osłupienie, ponieważ nie mogli uwierzyć, że ktokolwiek mógłby nazwać ich dziecko imieniem owadaImię wprawiło użytkowników Reddita w osłupienie, ponieważ nie mogli uwierzyć, że ktokolwiek mógłby nazwać ich dziecko imieniem owada screen thesun.co.uk

OFERTY AVANTI24.PL: Modelujące jeansy z Reserved w supercenach! Te podkreślające pośladki dostaniesz teraz za 49,99 złotych!

"Cykada jest o wiele ładniejsza."

Nie wiadomo co skłoniło rodziców do nazwania swojego dziecka nazwą owada. W dodatku tak mało sympatycznego. Być może tabliczka z powitalnym napisem była w formie żartu lub przezwiska. Nie mamy pewności. Jednakże internauci nie mogli powstrzymać się o krytyki i sarkazmu. Wydaje się to dla nich co najmniej dziwne, żeby w ogóle przejawiać chęć nadania takiego właśnie imienia. Inni uważają, że jeśli już rodzice tak bardzo chcieli trzymać się tematyki związanej z owadami, to wybór jest tak ogromny, że można było wybrać bardziej przyjazne. Jeden z użytkowników platformy przyznał, że poznał kogoś, kto właśnie tak samo nazwał swoje dziecko. Wyraził nadzieję, że to to samo dziecko, a nie dwoje różnych, bo imię jest naprawdę nieładne i nie nadaje się dla dziecka. Wybór tych rodziców zdecydowanie zaskoczył wielu ludzi.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"
Poczekaj… Znam kogoś, kto właśnie nazwał swoje dziecko Szarańczą.
Mam nadzieję, że to to samo dziecko i nie są dwójką o tym okropnym imieniu.
O mój Boże, nazwy zarazy! Najgorętszy nowy trend!
OMG przezwisko Szkodnik.
Cykada jest o wiele ładniejsza.
Ja nazywam moją córkę Beetle.
Ona zstąpi na świat jak rój.

Źródło: thesun.co.uk

Więcej o: