Okrzyknięto go "ogromnym czternastolatkiem". Musi nosić buty produkowane na specjalne zamówienie

Ten chłopiec został okrzyknięty "ogromnym czternastolatkiem". Jest niesamowicie wysoki i ma też bardzo duże stopy. Z tego powodu konieczne jest obuwie produkowane na specjalne zamówienie. Inne buty są po prostu za małe. Historia wyjątkowego nastolatka szybko została podchwycona przez media.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to dość spory kłopot. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Eric Kilburn ma 14 lat i mieszka w Ortonville w stanie Michigan (Stany Zjednoczone). Jak na swój wiek ma naprawdę imponujący wzrost - 6 stóp 10 cali (czyli około 208,28 cm). Równie ogromne są jego stopy - aktualnie mają rozmiar 23 według amerykańskiej skali (59 w europejskiej). To ostatnie jest dla niego ogromnym problemem, bo nigdzie nie może kupić pasujących butów. Jednak w końcu los się do niego uśmiechnął i chłopiec otrzymał pomoc z nieoczekiwanej strony.

Jak kąpać dziecko Jak kąpać dziecko, które ma problemy skórne? Wskazówki dla rodziców

Jest "ogromnym 14-latkiem". Musi mieć buty robione na zamówienie

Jak czytamy na portalu Mirror.co.uk., Eric nosi buty w rozmiarze 22, ponieważ nie ma nigdzie większych. To powoduje nie tylko ogólny dyskomfort, ale i problemy zdrowotne - odciski, pęcherze i wrastające paznokcie. Jego mama również jest zrozpaczona, bo czuje, że go zawodzi nie mogąc zapewnić mu tak podstawowej rzeczy jak buty. Jedynym rozwiązaniem były specjalne ortezy, zapinane tylko na rzepy. To niestety nie spodobało się chłopcu, który i tak ma ciężkie życie w szkole z powodu wzrostu. W pewnym momencie Eric musiał nosić ciągle (nawet zimą!) crocsy, bo tylko one pasowały na jego stopy. W końcu jednak los się do niego uśmiechnął i otrzymał pomoc. Skontaktowała się z nim firma Under Armour, która robi buty na zamówienie 26 marca rodzina Kilburnów spotkała się z Robbem Croppem, starszym dyrektorem Under Armour ds. rozwoju firmy, który zaoferował wykonanie chłopcu odpowiednich butów.

Jak pomóc dziecku? Jak ulżyć dziecku, które płacze i nerwowo się wierci? Powodów możesz szukać na skórze

Ma stopy w rozmiarze 23. Potrzebuje butów wykonanych na specjalne zamówienie

Podczas spotkania zmierzono 14-latkowi stopy i wykonano ich trójwymiarowy model. Na tej podstawie firma Under Armour przygotuje chłopcu buty. Eric będzie musiał na nie jeszcze trochę poczekać - ich wyprodukowanie zajmie od sześciu do ośmiu tygodni. Firma zaoferowała także wykonanie dla 14-latka butów do koszykówki oraz korków, aby mógł skorzystać ze zbliżającego się sezonu piłkarskiego. Swoją pomoc zadeklarowała też włoska firma Mauri, która obiecała chłopcu eleganckie buty na bardziej oficjalne okazje. 

Więcej o: