W sieci wrze po rekolekcjach w Toruniu. "Trzymajcie dzieci jak najdalej kościołów"

Emocje po ujawnieniu nagrań z toruńskich rekolekcji jeszcze nie opadły. Użytkownicy mediów społecznościowych nie kryją swojego oburzenia tym, co wydarzyło się niedawno w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego.

Więcej tematów związanych z aktualną sytuacją w polskim szkolnictwie na stronie Gazeta.pl

Po ostatnich wydarzeniach, jakie miały miejsce w czasie rekolekcji, które odbyły się w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu, opinia publiczna zaczęła się baczniej przyglądać tego typu zajęciom. Do mediów trafiło nagranie, na którym widać, jak w czasie rekolekcji młoda dziewczyna jest rozebrana i poniżana. Z zapiętą na szyi smyczą słyszy wyzwiska pod swoim adresem. Zajęcia zyskały już nazwę "patorekolekcje".

Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?
Jest mi przykro, bo trochę poniosły ich emocje i prawdą jest, że były wśród uczestników osoby niepełnoletnie…

- powiedział na łamach portalu tylkotorun.pl ksiądz Mariusz Piotr Wojnowski - dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Toruńskiej. Wyjaśnił, że rekolekcje zorganizowała Grupa Ewangelizacyjna "ELO". Jej członkowie określają siebie jako "młodych, szalonych, kreatywnych ludzi, pragnących dzielić się ze światem radością, jaką daje Jezus, trzymając się Maryi i żyjąc we wspólnocie. Pochodzimy z różnych stron Polski i jesteśmy bardzo różnorodni, lecz łączy nas jedno – chęć głoszenia Dobrej Nowiny o Zbawieniu wszystkim młodym ludziom, którzy staną na naszej drodze!" I chociaż duchowny zapewnił, że zostaną w tej sprawie wystosowane przeprosiny, niektórym internautom to nie wystarczy. 

Ksiądz wypowiedział się na temat szkolnych rekolekcji. Ksiądz o szkolnym rekolekcjach. "Kojarzone są z obciachem, nudą"

Internauci nie kryją oburzenia

Użytkownicy Twittera chętnie wypowiadają się na temat wydarzeń z Torunia:

Po rekolekcjach w Toruniu chyba stało się jasne skąd u księży taka fascynacja "seksualizowaniem dzieci". Trzeba zapobiegać. Trzymajcie swoje dzieci od kościołów jak najdalej

- napisał jeden z internautów - Jakub Bierzynski. 

Rekolekcje w toruńskim kościele. Kadr z filmiki nagranego przez uczennicęRekolekcje w toruńskim kościele. Kadr z filmiki nagranego przez uczennicę Nadesłane

Czysta patologia
Kościół Katolicki to najbardziej zdemoralizowane środowisko w Polsce!
To chyba odbyło się pod wpływem środków odurzających
Kościół Katolicki i jego wierni dostarczają materiałów badawczych dla przyszłych psychiatrów i psychoanalityków.
Mnie nie podoba się takie odgrywanie roli, to nie tak się wychowuje młodzież i dzieci.

- pisali inni użytkownicy Twittera.

A jak przebiegają rekolekcje w placówkach waszych pociech? Jesteście zadowoleni z zajęć? Dzieci chodzą na nie chętnie? Dajcie znać w komentarzach.

Inscenizacja podczas rekolekcji w Toruniu Grupa ELO wymyśliła toruńskie 'patorekolekcje'. Kim są? "Chcemy docierać do tych, dla których wiara przestała być przygodą"

Więcej o: