Męczysz się ze śmierdzącymi pieluchami? Ten trik zneutralizuje brzydkie zapachy, a kosztuje grosze

Jesteś rodzicem niemowlęcia i męczysz się ze śmierdzącymi pieluchami? Czas położyć temu kres. Ten trik skutecznie pomoże zneutralizować brzydkie zapachy, a do tego jest bardzo tani. Koniecznie go wypróbuj.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jednorazowe pieluchy to śmierdzący problem dla planety

Każdy, kto ma pod opieką niemowlę, musi zmierzyć się z najgorszą i zarazem najważniejszą czynnością - zmienianiem pieluch. Brudne pampersy potrafią naprawdę śmierdzieć, zwłaszcza gdy w sporej ilości zalegają w koszu na śmieci. Czy można jakoś temu zaradzić i zarazem nie wydać fortuny na chemiczne odświeżacze? Owszem, jest na to prosty i tani sposób, z którego każdy może skorzystać. Zobaczcie sami.

Mama kanguruje dziecko Jak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Co zrobić ze śmierdzącymi pieluchami? Użyj tej substancji

Aby pożegnać problem śmierdzących pieluch, wystarczy dodać do kosza z brudnymi pampersami jedną, popularną w kuchni substancję - sodę oczyszczoną. Ściślej rzecz biorąc, należy ją wsypać na dno kubła z cuchnącymi pieluchami. I to wszystko. Soda oczyszczona neutralizuje brzydkie zapachy, a do tego jest tania i bezpieczna w użyciu. Czego chcieć więcej? Autorka poradnika dla świeżo upieczonych rodziców na portalu BuzzFeed ma też kilka dodatkowych porad, które przydadzą się podczas przewijania malucha. Jej pomysły na pewno usprawnią i ułatwią tę nielubianą przez rodziców czynność.

Rola dotyku w rozwoju dziecka Dotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Soda neutralizuje brzydki zapach pieluch. Jak jeszcze ułatwić przewinięcie dziecka?

Oprócz zneutralizowania brzydkiego zapachu pieluch za pomocą sody, autorka poradnika ma jeszcze inne triki dla rodziców. Jak można ułatwić sobie przewijanie niemowlęcia? Oto kilka porad:

  • Zaopatrz się w dziecięce body rozpinane od góry - dzięki temu możesz przewinąć i przebrać dziecko, przy jednoczesnym ograniczeniu bałaganu.
  • Przetrzyj chusteczką skórę pod pępkiem dziecka, zanim zmienisz mu pieluchę. W ten sposób unikniesz oddania przez nie moczu w trakcie przewijania,
  • Wykorzystaj niemowlęce body do osłonięcia rączek malucha przy przewijaniu - podwiń ubranko do góry i owiń nim rączki dziecka, aby przypadkiem ich nie ubrudziło. 
Więcej o: