Nastolatek, który od trzech lat spał w namiocie w ogródku, wróci do domu. "3 miliony złotych więcej"

Ten nastolatek spędził trzy ostatnie lata w namiocie w przydomowym ogródku. Zebrał w tym czasie ponad trzy miliony złotych. W końcu oficjalnie ogłosił swój powrót do domu w mediach społecznościowych.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Brytyjski żołnierz pokazuje jak stworzyć "basha"

Max Woosey pochodzi z Braunton w hrabstwie Devon (Wielka Brytania) i od 29 marca 2020 (czyli od początku pandemii COVID-19) spał w namiocie w ogródku na tyłach swojego domu. Całą swoją przygodę relacjonował na Twitterze i na swojej stronie internetowej o kempingach, gdzie zbierał pieniądze na szpital North Devon Hospital. Jak podaje Daily Mail, ostatecznie po trzech latach pod gwiazdą nastolatek zdecydował się na powrót do domu, o czym oficjalnie ogłosił w swoich mediach społecznościowych.

Mama kanguruje dziecko Jak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Nastolatek przez trzy lata spał w namiocie. W końcu zdecydował się wrócić do domu

Max Woosey zaczął swoją przygodę z kempingowaniem, gdy miał trzynaście lat. Co ciekawe, ów namiot otrzymał od przyjaciela, Ricka Abbotta, który był pacjentem wspomnianego wyżej szpitala hospicjum North Devon Hospital. To właśnie na  tę placówkę zbierał fundusze Max. Nastolatek przez trzy lata zdołał uzbierać prawie 610 000 tysięcy funtów brytyjskich (około 3251913,05 zł). Jednak ostatnio chłopiec ogłosił oficjalny koniec swojej kempingowej przygody. 5 marca 2023 roku na swojej stronie napisał:

Nie wierzę, że za cztery tygodnie wrócę już do domu. Nadszedł czas na nowy rozdział mojej przygody.

Rola dotyku w rozwoju dziecka Dotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Spędził trzy lata w namiocie w przydomowym ogródku. W tym czasie zbierał pieniądze

Max podczas swojej przygody miał ogromne wsparcie zarówno swoich bliskich, jak i celebrytów, takich jak Bear Grylls i Carol Vorderman. Co ciekawe, nastolatek musiał wymienić namiot na nowy po potężnych wichurach z lutego 2022 roku. Napisał wtedy na Twitterze krótką wiadomość:

Wiatr: 1. Namiot: 0. Czas na nowy namiot. 

Natomiast w tym roku dzielny nastolatek został odznaczony Medalem Imperium Brytyjskiego za swoje wysiłki w zakresie zbierania funduszy na cele charytatywne. 

Więcej o: