Pokazała dzień z życia noworodka, ale nie ma dziecka. "Każdy sposób dobry, aby przetrwać kolejne 24 godziny"

Jak wygląda dzień z życia mamy i noworodka, wie chyba każdy. Karmienie, przewijanie, spacery, usypianie i tak w kółko. Chociaż wiele tych kobiet jest zmęczonych swoją rutyną, są szczęśliwe, że są mamami. Jednak nie wszystkim było dane wziąć na ręce swojego maluszka. Utrata dziecka jest ogromną traumą, z którą każda z kobiet radzi sobie na swój sposób. Niektórym pomaga zakup lalki-noworodka.

Pewna kobieta, która straciła dziecko, znalazła sposób, aby w jakimś stopniu poradzić sobie z ogromnym bólem i nieszczęściem. Bardzo chciała poczuć, jak to jest być mamą, więc postanowiła kupić specjalną lalkę, która będzie imitowała noworodka. Kobieta w swoich mediach społecznościowych pokazuje to, jak wygląda teraz jej typowy dzień z maluszkiem.

Zobacz wideo To nie Twoja wina - film stworzony z fragmentów listów kobiet po stracie ciąży

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie ma dziecka, ale chciała poczuć się jak mama

Pewna tiktokerka podzieliła się tym, jak wygląda jej dzień z noworodkiem, chociaż jak sama przyznała, nie ma dziecka. Straciła je, jednak znalazła sposób, aby chociaż w małym stopniu, móc poczuć się jak matka. W swoich krótkich filmach dzieli się tym, jak wygląda jej życie z noworodkiem.

Pomyśl o tym, dlaczego ktoś może potrzebować takiej lalki, zanim go ocenisz. Każdy sposób dobry, aby przetrwać kolejne 24 godziny. To może być dla ciebie dziwne, jednak nie oznacza, że jest złe

- napisano w artykule, który opisuje nietypową mamę i jej dziecko.

Freddie, bo tak ma na imię lalka-noworodek, to malutki synek Gracie, która nagrywa filmy i pokazuje swoim widzom, jak wygląda jej typowy dzień z dzieckiem.

"Spędź popołudnie ze mną i Freddiem" - zaczyna Gracie, wchodząc do pokoju dziecinnego, by obudzić swoje śpiące dziecko. Z daleka można pomyśleć, że chłopiec to prawdziwy niemowlak, jednak to lalka, która imituje płacz, bicie serca, a nawet odgłosy picia mleka.

Jak podaje portal kidspot.com.au, taki lalki mogą kosztować nawet 20 tys. dolarów, jednak niektóre mniej zaawansowane egzemplarze można dostać za niecało 800 dolarów. 

Głównie są to osoby, które straciły dziecko lub ciążę

- podaje portal kidspot.com.au.

7 - 13 maja 2011. Wybór fotoedytorki Katarzyny Bagilc

Gracie, autorka nietypowych filmów, pokazuje, jak wygląda jej typowy dzień z noworodkiem. Zaczyna od przygotowania mu specjalnej mieszanki, jest też karmienie, tulenie, są bajki i kołysanki, a także zmiana pieluszki i wyjście na spacer.  

Freddie miał się obudzić z drzemki lada chwila, więc poszłam do pokoju dziecinnego, przyniosłam mu czystą pieluchę i zaczęłam przygotowywać mu butelkę

- opowiada Gracie.

Film zebrał masę komentarzy. Internauci zauważyli, że to na pewno dobry sposób na poradzenie sobie z traumą po stracie dziecka, jednak ten temat jest tak obszerny i delikatny, że należy także poszukać pomocy u specjalisty.

Nie można przez cały czas udawać, że masz dziecko. Musisz iść do specjalisty

- napisała jedna z internautek pod opublikowanym filmem.

Jednak pod filmem pojawiły się również szczere wyznania kobiet, które mierzyły się również z utratą dziecka.

Mam nadzieję, że to przynosi ci wielkie pocieszenie, mnie tego brakowało
On jest piękny. Wszyscy myśleli, że straciłam rozum, kiedy dostałam taką lalkę, ale mój komfort był tego wart. To pomogło mi bardzo

- dodali użytkownicy Tik Toka.

Alexis Larue opowiada w sieci o swoich córeczkach Urodziła gigantyczne bliźnięta. Ludzie w szoku. Dwukrotnie przekroczyły średnią wagę

Więcej o: