Chłopiec płakał i kulił się na ziemi. Mama wrzuciła to do sieci i podpisała "rzeczywistość"

Samodzielne macierzyństwo bywa trudne. Helen wychowuje samotnie trójkę dzieci w wieku 7 lat, 5 lat i 14 miesięcy i łączy to jeszcze z pracą zawodową. To prawdziwy rollercoaster. Najczęściej mały drobiazg potrafi doprowadzić do płaczu i rozwalić cały dzień.
Zobacz wideo Eliza Trybała o trudach macierzyństwa. "Płakałam razem z moimi córkami. Byliśmy z tym wszystkim sami"

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Choć dzieci uczą nas patrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Uczą nas zupełnie innego wymiaru miłości. Uświadamiają również, że jesteśmy bardziej kreatywni, bardziej cierpliwi i mniej stanowczy niż myśleliśmy. Bywa trudno i ciężko. Małe dziecko nie umie jeszcze panować nad własnymi emocjami i wystarczy nawet mały drobiazg, który wyprowadza je z równowagi. Niektóre mamy pokazują tylko tę dobrą część rodzicielstwa, inne twierdzą, że jest cudownie i nie mają nigdy chwil załamania, jeszcze inne z kolei mówią wprost - jest pięknie, ale bywa tak, że ciężko sprostać codzienności. Zwłaszcza, gdy nie ma obok partnera do pomocy.

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele mam woli dzielić się uroczymi kadrami z dziećmi niż przyznać, że też im bywa trudno

Helen Skelton, popularna prezenterka telewizyjna, postanowiła kilka dni temu podzielić się pewnym wspomnieniem na Instagramie. To był dzień mamy, piękna chwila uwieczniona na zdjęciu. Helen i jej mama stojące na szczycie schodów, uśmiechnięte i trzymające blisko siebie trójkę uroczych dzieci. Wydawać by się mogło, że towarzyszyła im sielanka i spokój. Jednak Helen postanowiła się podzielić ze swoimi fanami jeszcze jednym obrazkiem z tego dnia - najmłodszy syn kobiety, płaczący i skulony na ziemi, obrażony na własną mamę za to, że zawiązała mu sznurówki nie tym sposobem, który on chciał, podpisano "rzeczywistość....(...)". Helen postanowiła, że nie będzie dzieliła się ze swoimi obserwatorami jedynie słodkimi urywkami z samotnego życia z trójką dzieci. Codzienność tak nie wygląda. Bywają też chwile pełne łez, kłótni, nieporozumień i bezsilności. Wystarczy nawet źle zawiązać sznurowadła. 

 

OFERTY AVANTI24.PL: W sukienkach z tym dekoltem figura wygląda bajecznie! Pięknie i tanie modele na wiosnę z Mohito

Bunt, fochy i płacz to stałe elementy codzienności każdej mamy

Codzienność Helen niesie za sobą sporo wyzwań, zwłaszcza odkąd kobieta rozstała się ze swoim długoletnim partnerem i zarazem ojcem dzieci. Ich małżeństwo rozpadło się zaledwie kilka miesięcy po narodzinach najmłodszego dziecka - Elsie. Kobieta łączy wychowanie dzieci ze swoją pracą zawodową, co nie jest łatwe. Nawet jeśli ma się od czasu do czasu pomoc. Helen chciała w ten sposób pokazać innym mamą w podobnej sytuacji, że mierzy się codziennie z podobnymi sytuacjami. Bunty, fochy i płacz to normalne elementy dnia każdego rodzica. To nic złego przyznać się, że każda mama tak ma. To naturalne i mija. Czasem szybciej, czasem później, ale w końcu mija. Dzieci szybko dorastają, a nam pozostaje tylko później z sentymentem wspominać ten etap.  

Chłopiec płakał i kulił się na ziemi. Mama wrzuciła to do sieciChłopiec płakał i kulił się na ziemi. Mama wrzuciła to do sieci screen dailymail.co.uk

Źródło: dailymail.co.uk

Więcej o: