Spytał tatę, skąd się biorą dzieci. Ten zadał synowi dwa pytania i wybrnął po mistrzowsku

Dziecięce pytanie potrafić być prawdziwym wyzwaniem i niezłą łamigłówką. Boleśnie przekonał się o tym pewien ojciec, który otrzymał od syna kłopotliwe pytanie. Choć było ciężko, to wybrnął z sytuacji, robiąc tak, że 6-latek sam odpowiedział sobie na pytanie. - Ja mu przytaknąłem i tak temat się skończył - mówi ojciec w nagraniu opublikowanym na TikToku.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

TikTok cieszy się niezwykłą popularnością na całym świecie, szczególnie chętnie korzystają z niego także rodzice. Przypomina on Snapchata w połączeniu ze Spotify, który pozwala na tworzenie krótkich nagrań zmiksowanych z popularnymi utworami muzycznymi. Każdego dnia miliony użytkowników nagrywają i oglądają filmiki, które pojawiają się w aplikacji. Na TikToku znajdziemy różnego rodzaju poradniki i tutoriale, zabawne scenki rodzajowe, treści podróżnicze, parentignowe oraz modowe. Nie brakuje tam również nagrań z udziałem rodziców, którzy opowiadają śmieszne rodzicielskie sytuacje. Pewien tata zdradził, o co ostatnio zapytał go jego mały syn. 

Zobacz wideo Co dorośli powinni robić częściej i co to znaczy być na diecie?

Pytania zadawane przez dzieci do swoich rodziców mogą być kłopotliwe

Dzieci są szalenie ciekawe świata i często zadają swoim rodzicom nietypowe pytania. Choć najczęściej udaje im się sprytnie wybrnąć, to czasami trzeba się dobrze nagłówkować. By odpowiedź na pytanie nie była kłopotliwa, warto dozować prawdę, biorąc pod uwagę wiek dziecka. Jeden z popularnych ojców na TikToku podzielił się pewną rodzicielską sytuacją. Jego 6-letni zapytał, dlaczego niektóre kobiety mają dzieci w brzuszkach. Mężczyzna nie chciał odpowiadać wprost na pytanie.

Dlaczego niektóre kobiety mają dzieci w brzuszkach?

- zapytał chłopiec, na co ojciec oznajmił, że zachował się wtedy podobnie, jak inni rodzice. Przygotował więc standardową odpowiedź:

Powiedziałem synowi: Nie ważne. I zmieniłem temat, mówiąc: Patrz, leci samolot. No i ty sposobem nie odpowiedziałem na to pytanie. Udało się wybrnąć

Chłopiec sam odpowiedział sobie na pytanie

Zaraz później mężczyzna odbił piłeczkę i zadał to samo pytanie do swojego syna. Był bardzo ciekawy, jak 6-latek postrzega ten temat:

No i zapytałem, jak myśli, dlaczego inne panie mają dzieci w swoich brzuszkach. Synek odpowiedział mi, że dlatego, bo mają jaja w brzuszkach. No, a ja mu przytaknąłem i tak temat się skończył

- przyznał ojciec. Czy wy, drodze rodzice, też dostajecie od swoich dzieci niezręczne pytania? Jak sobie radzicie w takich sytuacjach?

Więcej o: